29.05.2013. 18:48
Latviešu tenisists Ernests Gulbis šovakar aizvada sezonas otrā «Grand Slam» turnīra - Francijas atklātā čempionāta - otrās kārtas maču.

Spēles tiešraidi var vērot «Eurosport» kanālā vai šeit.

ATP pasaules rangā 40. vietā esošais Gulbis centrālajā kortā «Philippe Chatrier» tiekas ar mājinieku Gaelu Monfīsu, kurš pasaules rangā ieņem 81. vietu.

Pirmajos geimos abi tenisisti uzvarēja pie savas serves, bet piektajā geimā Monfīsam izdevās lauzt pretinieka servi un izvirzīties vadībā, tomēr jau nākamajā geimā arī Gulbis izmantoja breikbumbu, panākot 3-3. 12. geimā Gulbis pie francūža serves ieguva pirmosetbumbu, tomēr to nespēja izmantot, bet tad maču pārtrauca lietus. Pēc neilgās pauzes Monfīss ne bez veiksmes palīdzības geimu tomēr pabeidza savā labā, nodrošinot taibreiku. Tā vidū latvietim izdevās uzvarēt pāris izspēles pie pretinieka serves, kas ļāva iegūt trīs setbumbas, no kurām trešā tika izmantota.

Otrā seta piektajā geimā Gulbim izdevās lauzt Monfīsa servi, taču jau nākamajā geimā divas breikbumbas ieguva mājinieks, otro no tām izmantojot un izlīdzinot rezultātu 3-3. Desmitajā geimā Monfīss pie Gulbja serves ieguva setbumbu un pēc latvieša kļūdas to izmantoja, izcīnot uzvaru setā.

Trešajā setā Gulbis jau pirmajā geimā lauza pretinieka servi, bet nākamajā geimā panāca 2-0, taču ceturtajā geimā Monfīss lauza latvieša servi un atkal panāca neizšķirtu 2-2. Sestajā geimā francūzis ieguva trīs breikbumbas un izmantoja jau pirmo no tām, svinot uzvaru ceturtajā geimā pēc kārtas un panākot 4-2.

Devītajā geimā Monfīss ieguva trīssetbumbaspie savas serves, tomēr Gulbim tās izdevās atspēlēt un pat iegūt breikbumbu, kuru gan neizdevās izmantot. Turpinājumā francūzim bija vēl divas setbumbas, taču arī tās Gulbis atspēlēja un beigās izmantoja breikbumbu, bet desmitajā geimā latvietis pie savas serves panāca neizšķirtu 5-5.

Nākamajā geimā ieguva divas breikbumbas, kuras gan Monfīss atspēlēja, pēc tam abi tenisisti vairākkārt varēja nodrošināt uzvaru geimā, līdz beidzot tas izdevās mājiniekam. 12. geimā Gulbis savu servi noturēja, bet taibreikā

Informācija tiks papildināta...

Turnīra trešajā kārtā šī dueļa uzvarētājs mērosies spēkiem ar spāni Tomiju Robredo, kurš izlikts ar 32. numuru.

Atgādinām, ka Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā Gulbis ar 6-1, 7-6 (7:4) un 6-3 pārspēja brazīlieti Rožeriu Dutru da Silvu, kurš pasaules rangā ieņem 94. vietu.