03.06.2016. 20:06
Pasaules vadošais tenisists serbs Novāks Džokovičs piektdien trešo gadu pēc kārtas sasniedza Francijas atklātā čempionāta finālu, sperot vēl vienu soli pretī savam pirmajam triumfam šajā turnīrā. Finālā viņš tiksies ar Lielbritānijas tenisistu un šī brīža ranga otro raketi Endiju Mareju.

Pusfināla cīņā Džokovičs, kurš ATP pasaules tenisa rangā ir līderis jau 201 nedēļu, pārliecinoši ar 6-2, 6-1, 6-4 uzvarēja austrieti Dominiku Tīmu, kurš turnīrā bija izlikts ar 13.numuru un pirmo reizi karjerā spēlēja «Grand Slam» turnīra pusfinālā. Tikmēr Marejs četru setu mačā ar 6-4, 6-2, 4-6, 6-2 uzvarēja pērnā gada turnīra uzvarētāju Stanu Vavrinku no Šveices.

Džokoviča un Tīma cīņā, kura ilga stundu un 50 minūtes, sīva spēkošanās bija tikai trešajā setā, jo pirmajos divos Džokovičs pa divām reizēm guva punktu pretinieka servē. Savukārt trešajā setā serbs sākumā nokļuva iedzinējos ar 0-3, bet pēc tam atkal izmantoja divas breikbumbas, guva piecus punktus pēc kārtas un pēc tam noslēdza cīņu ar uzvaru, jau sestajā «Grand Slam» turnīrā pēc kārtas iekļūstot finālā.

Pērn Džokovičs, kuram ir 11 «Grand Slam» turnīru uzvarētāja tituli, uzvarēja Austrālijas, Vimbldonas un ASV čempionātos, bet Francijā zaudēja šveicietim Stanam Vavrinkam, bet šosezon gada sākumā izcīnīja arī savu sesto Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja titulu.

Šī būs ceturtā reize, kad Džokovičs spēlēs «French Open» finālā, taču pagaidām viņam tā arī nav izdevies tikt pie titula, jo 2012. un 2014.gada finālos viņš zaudēja spānim Rafaelam Nadalam.

Džokovičs trešdien, sasniedzot ceturtdaļfinālu, kļuva par pirmo spēlētāju šī sporta veida vēsturē, kurš turnīru prēmijās nopelnījis vismaz 100 miljonus dolāru (89 miljonus eiro).

Finālā Džokovičs spēkosies ar Mareju, kurš savukārt pārtrauca pērnā gada uzvarētāja Vavrinkas 12.uzvarētu spēļu sēriju turnīrā.

Marejs kļuva par desmito tenisistu atklātās tenisa ēras laikā, kurš iekļuvis visu četru «Grand Slam» turnīru finālos. Tāpat viņš ir pirmais brits kopš 1937.gada, kurš spēlēs Francijas atklātā čempionāta finālā. Pirms 79 gadiem to paveica arī Banijs Ostins, bet svētdien finālā Marejs uzvaras gadījumā atkārtos sava tautieša Freda Perija 1935.gadā gūto panākumu.

Džokovičs un Marejs «Grand Slam» turnīru finālos ir tikušies sešas reizes un četros gadījumos ir uzvarējis serbs, pēdējo no tiem janvārī Austrālijas atklātajā čempionātā.

Kā vēstīts, Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis aizkļuva līdz astotdaļfinālam, kurā trešdien ar 6-4, 2-6, 2-6, 3-6 zaudēja beļģim Dāvidam Gofānam. Turnīru latvietis noslēdzis ar 180 ATP pasaules ranga punktiem, kas viņam nākamajā reitingā ļaus krietni uzlabot savu pozīciju.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA