05.03.2014. 20:15
Latvijas izlases basketbolista Rolanda Freimaņa pārstāvētā Ukrainas komanda Južnijas "Himik", ko vada Kārlis Muižnieks, trešdien pirmajā Eiropas kausa izslēgšanas spēļu mačā ar 75:71 (15:23, 23:16, 21:13, 16:19) pārspēja Kristapa Valtera pārstāvēto Turcijas vienību Ankaras "Kolejliler".

Kaut šai spēlei bija plānots risināties Južnijā, Ukrainas krīzes dēļ tā notika Stambulā.

Abas vienības pirmo spēles daļu aizvadīja līdzvērtīgā cīņā. Ja Ankaras klubs vēl pirmajā ceturtdaļā panāca desmit punktu pārsvaru (23:13), jau otrajā ceturksnī Južnijas vienība spēja zaudēto atspēlēt, lielajā pārtraukumā dodoties tikai ar viena punkta deficītu (38:39).

Trešajā ceturtdaļā "Himik" turpināja iesākto un tās izskaņā panāca 59:52, tomēr arī "Kolejliler" prata zaudēto atgūt un gandrīz četras minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzīties vadībā ar 69:68. Taču Turcijas komanda vadību noturēt nespēja, ciešot zaudējumu dueļa izskaņā.

Uzvarētāju rindās Freimanis laukumā pavadīja 21 minūti un 19 sekundes, gūdams sešus punktus. Viņš grozā raidīja abus divpunktu metienus, taču netrāpīja nevienu no pieciem tālmetieniem. Vēl Latvijas basketbolists iemeta abus soda metienus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un divreiz uz to izprovocēja pretiniekus, tiekot pie trim efektivitātes punktiem.

Tikmēr Valters laukumā pabija 32 minūtes un 17 sekundes, kas bija ilgākais laiks komandā, gūstot deviņus punktus, jo realizēja trīs no septiņiem tālmetieniem. Latvieša rēķinā arī septiņas rezultatīvas piespēles, viena atlēkusī bumba, divas pārtvertas piespēles, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva tikt pie 12 efektivitātes punktiem.

Astotdaļfināla otrais mačs norisināsies nākamnedēļ Valtera pārstāvētās komandas laukumā.

Jau vēstīts, ka otrdien pie uzvaras pirmajā mačā izdevās tikt arī aizsarga Jāņa Strēlnieka pārstāvētajai Ukrainas čempionvienībai Kijevas "Budiveļņik", ko vada Ainars Bagatskis, ar 86:82 sīvā cīņā pieveicot Francijas vienību "Nanterre".

Ukrainā valdošās nestabilās situācijas dēļ šis mačs tika aizvadīts Lietuvas pilsētā Kauņā.

No izslēgšanas turnīra pirmās kārtas līdz finālam cīņas noritēs divu maču summā.