05.01.2015. 20:42
Tallinas "Kalev" un Latvijas basketbola izlases uzbrucējs Rolands Freimanis (26) šodien VTB Vienotās līgas mačā demonstrēja patiešām atzīstamu sniegumu pret vareno Maskavas CSKA. Igauņu klubs izbraukumā gan piedzīvoja zaudējumu (81:102), taču latviešu spēka uzbrucējs izcēlās ar 23 punktiem. Savukārt Ainara Bagatska un Artūra Štālberga vadītā "Nizhny Novgorod" ar 93:83 pārspēja "Enisey".

Kā jau bija gaidāms, maskavieši iniciatīvu ņēma savās rokās un pirmajās minūtēs ieguva dažu punktu vadību (10:5), taču igauņu vienība nebija gatava jau pirmajā ceturtdaļā nonākt lielos mīnusos un pēc pirmajām sešām minūtēm pamanījās iegūt piecu punktu pārsvaru (12:17). Otrā nogriežņa sākumā latviešu aizsargs Armands Šķēle trāpīja tālmetienu, un viesi varēja būt patiešām gandarīti (25:32). Igauņu prieki nebija ilgi, jo drīz vien armijnieki atguva vadības grožus (37:34). Pirmais puslaiks noslēdzās ar 53:42 par labu maskaviešiem.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē CSKA savu pārsvaru palielināja līdz divdesmit punktiem (67:47) un turpināja iesākto atraušanos (78:50), savukārt pēdējā nogrieznī spēle tika aizvadīta līdz loģiskam iznākumam (102:81).

Tallinas "Kalev" uzbrucējs Rolands Freimanis spēlēja 34:21 minūtes guva 23 punktus (6/9, 3/3, 2/3), izcīnīja 6 atlēkušās bumbas, izpildīja divas rezultatīvas piespēles, vienreiz kļūdījās un pārtvēra bumbu, nopelnot mača labāko lietderības koeficientu +27.

Igauņu vienības mūsu aizsargs Armands Šķēle spēlēja 17:09 minūtes guva 7 punktus (2/6, 1/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izpildīja rezultatīvu piespēli, pieļāva četras kļūdas un pārtvēra divas bumbas, nopelnot efektivitātes koeficientu +3.

Savu 11. uzvaru VTB sezonā izcīnīja Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētā "Nizhny Novgorod", kua savā laukumā ar 93:83 apspēlēja "Enisey" (4-9). Ņižņinovgorodas komandai padevās ļoti rezultatīvs pirmais puslaiks, kurā tika gūti 53 punkti, taču ar Elmedina Kikanoviča 24 gūto punktu palīdzību "Enisey" izdevās nedaudz pietuvoties trešajā ceturtdaļā. Mača izskaņā gan nopietnas bažas par Bagatska komandas uzvaru neradās, un 93:83 "Nizhny Novgorod" labā.

26 punktus uzvarētāju sastāvā guva nesen par Eirolīgas "Top 16" pirmās kārtas MVP atzītais Teilors Ročestijs, 19 pievienoja Trejs Tompkinss, turklāt "Nizhny Novgorod" gan ļoti precīzi uzbruka no tālās distances (11/19), gan dāsni izkārtoja brīvus metienus komandas biedriem - no 36 precīzajiem metieniem 29 tika radīti ar rezultatīvas piespēles palīdzību, kamēr pretinieku komandā tikai 18 rezultatīvas piespēles. Abas komandas gan pieļāva pa 15 kļūdām.