13.11.2013. 19:57
Trešdien, 13. novembrī, Eiropas kausa izcīņā basketbolā, notiek sešpadsmit spēles. Kārļa Muižnieka trenētais Južnijas klubs "Himik" mājās atspēlēja 13 punktu starpību, pārspēja Melnkalnes čempionus "Budučnost" un pēc pirmā apļa ieņem pirmo vietu F grupas kopvērtējumā.

Ukrainas klubs turnīru sāka ar trīs uzvarām pār Ankaras, Ņižņijnovgorodas un Fehervāras komandām, bet ceturtajā spēlē viesos atzina Saloniku PAOK pārākumu. Ņemot vērā saspringto situāciju F grupā, trešdien mājās bija nepieciešams panākums. Kamēr “Himik” cīnījās pret melnkalniešiem, “Nizhny Novgorod” mājās sagrāva PAOK un tas nozīmēja, ka uzvaras gadījumā Južnijas klubs atgūs līderpozīcijas.

Pēc neveiksmīgas pirmās ceturtdaļas (15:26), Kārļa Muižnieka vīriem līdz pēdējām desmit minūtēm nācās atrasties iedzinēju lomā, taču izšķirošajos brīžos mājinieki spēlēja labāk. Piecu punktu deficīts (58:63) tika pārvērsts desmit punktu pārsvarā – 82:72, bet noslēgumā komandas šķīra astoņi punkti.

Rolands Freimanis pēdējā ceturtdaļā guva divus punktus, lielāko daļu krājuma savācot pakaļdzīšanās laikā. Uzbrucēja rēķinā 21:16 minūtēs 17 punkti (2p 6/9, 3p 1/3, 1p 2/2), četras izcīnītas bumbas zem groziem, viena rezultatīva piespēle, viena kļūda, viena pārķerta bumba, trīs piezīmes, viens izprovocēts pārkāpums, +/- rādītājs 10 un lietderības koeficients 15.

Gundara Vētras un Mārtiņa Zībarta trenētais klubs pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, savā laukumā pieveicot Lietuvas čempionāta bronzas medaļniekus no Klaipēdas. “Spartak” ļoti veiksmīgi aizvadīja otrās ceturtdaļas sākuma, pēc 22:5 izrāviena iegūstot septiņpadsmit punktu pārsvaru – 40:23. Ceturtajā ceturtdaļā viesi spēja pietuvoties piecu punktu attālumā (69:64), taču galotnē pārliecinošāk spēlēja Sanktpēterburgas basketbolisti.

Saspēles vadītājs Stīvens Bērts (Steven Burtt) uzvarētāju labā izcēlās ar 21 punktu (2p 6/7, 3p 2/3, 1p 3/3) un deviņām rezultatīvām piespēlēm, nopelnot lietderības koeficientu 32. Lieliska spēle izdevās uzbrucējam Jaroslavam Koroļevam – 19 punkti un sešas atlēkušās bumbas. Pieci labākie “Spartak” spēlētāji guva 84 no 88 komandas punktiem.