15.08.2014. 18:52
Francijas soļotājs Johans Dinī (Yohann Diniz) piektdien, 15. augustā, sasniedza pasaules rekordu soļošanā, 50 kilometru distanci Cīrihē veicot 3 stundās, 32 minūtēs un 33 sekundēs. Dinī kļuva par trīskārtēju Eiropas čempionu.

Trīsdesmit sešus gadus vecais francūzis izšķirošajā atrāvienā devās starp 36. un 38. kilometru, atraujoties no krievu soļotāja Mihaila Rižova. Soļojuma beigās Dinī laboja cita krievu sportista Denisa Ņižegorodova pirms sešiem gadiem sasniegto pasaules rekordu.

Pasaules vicečempions Rižovs distances pēdējā ceturtdaļā zaudēja tempu un nespēja finišēt labāko trijniekā. Sudraba godalgu izcīnīja slovāks Matejs Tots (3:36.21), savukārt bronzas medaļa tika krievu soļotājam Ivanam Noskovam (3:37.41).

Dinī reģistrēja 35. pasaules rekordu Eiropas čempionātu vēsturē. Jāpiebilst, ka minētos rekordus 26 reizes labojušas sievietes un deviņas reizes vīrieši.

Cits francūzis – Mahedins Mehisi Benabads, kurš ceturtdien tika diskvalificēts par nesportisku uzvedību 3000 metru šķēršļu skrējiena finālā, spēja kvalificēties finālskrējienam 1500 metros. Savā priekšskrējienā viņš ieņēma trešo vietu.