14.09.2015. 15:31
Francijas vīriešu basketbola izlasei savās mājās gaidāmajā Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla mačā būs jārespektē Latvijas valstsvienība, uzskata komandas līderis Tonijs Pārkers.

• Bagatskis: Mums nebūs ko zaudēt šodien
  • Latvijas basketbola izlase atcēlusi dienas treniņu šodien

Titula aizstāvētāja Francija svētdien astotdaļfinālā ar 76:53 uzveica Turciju, tādējādi nodrošinot ceturtdaļfināla maču pret latviešiem.

«Mums ir jākoncentrējas un jāiet līdz galam. Mums vajag uzvarēt vēl trīs mačus, taču tas būs arvien smagāk un smagāk.

Mums ir jārespektē Latvija. Viņiem komandā ir ļoti precīzi metēji.

Ja mēs aizsargāsimies tāpat kā spēlē pret Turciju, viss būs kārtībā. Bet, ja ļausim viņiem mest, cīņa varētu būt grūta,» franču medijiem atklāja Pārkers.

Tikmēr viņa komandas biedrs Boriss Diāvs atzīmē, ka Latvija ir zināms pretinieks, kuru var uzveikt.

«Tomēr tā nav tipiska izlase. Latvija var izšaut brīdī, kad to vismazāk gaida. Tas nepavisam nav tas pretinieks, kuru gaidījām. Taču mēs ticam sev. Būs brīži, kad viņi iemetīs 3-4 grozus pēc kārtas. Mums tas būs jāiztur. Spēlētāju rotācija ļaus mums izturēt spiedienu un likt viņiem mest garām grozam,» uzsvēra Diāvs.

Latvijas un Francijas duelis otrdien sāksies plkst.22. Pusfinālā uzvarētājs spēkosies ar Spānijas un Grieķijas mača stiprāko komandu.

Visticamāk, otrdien Latvijas izlase būs līdzdalībniece jauna Eiropas rekorda tapšanā. Jau sestdien Francijas izlases astotdaļfināla spēli ar Turciju Lillē apmeklēja 26 135 skatītāji, kas ir jauns visu laiku labākais rezultāts.

Iepriekšējais rekords bija sasniegts 2014.gada 26.martā, kad Belgradā vietējā «Crvena Zvezda» komanda Eiropas kausa ceturtdaļfināla mačā uzņēma Ukrainas vienību Kijevas «Budiveļņik» 24 232 skatītāju klātbūtnē. Toreiz «Budiveļņik» komandu trenēja Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, bet tās sastāvā bija Jānis Strēlnieks.

Latvija ar Franciju spēkojusies iepriekšējos divos Eiropas čempionātos - 2011.gada sacensību atklāšanas mačā latvieši zaudēja ar 78:89, bet vēlāk francūži aizkļuva līdz finālam, kurā piekāpās Spānijai, savukārt 2013.gadā Latvija otrajā posmā piekāpās ar 91:102, bet Francija atkal sasniedza finālu, šoreiz tajā uzvarot Lietuvu.

Astotdaļfināla mačā Latvija sestdien ar 73:66 pieveica Slovēniju.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa