18.10.2015. 12:21
Aizvadītajā nedēļas nogalē, pēc mēnesi ilga pārtraukuma, atsākās Francijas regbija čempionāts "Top 14". Piektajā spēļu kārtā savu bezzaudējumu sēriju turpināja Klermona, bet neveiksmi piedzīvoja viens no Eiropas spēcīgākajiem regbija klubiem, Tulona.

Lai arī Francijas un visas Eiropas spēcīgākais regbija turnīrs, "Top 14" čempionāts, sākās vēl augustā, dēļ Pasaules kausa mačiem, tajā bija noteikts pārtraukums, no kura komandas atgriezās vien šajā nedēļas nogalē.

Tiesa, lai arī pārtraukums bija apmēram mēnesi ilgs, nekādas būtiskas izmaiņas spēku samēros nav novērotas, jo visi turnīra favorīti arī ir tikuši pie uzvarām.

Tā Klermona ar 35:10 pārspēja Po komandu un uz šo brīdi ir vienīgā komanda, kura nav piedzīvojusi zaudējumu šajā čempionātā. Pret čempionāta jaunpienācējiem klermonieši spēlēja ļoti pārliecinoši un faktiski nevienā mača brīdī neradās šaubas par spēles iznākumu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Po komanda ļoti bieži pārkāpa noteikumus, kas viņiem liedza pat parādīt cienīgu spēli.

Turnīra tabulas otro pozīciju saglabāja Monpeljē komanda, kuri šajā sezonā rāda ļoti pārliecinošu spēli un piecos mačos ir tikuši pie četrām uzvarām. Pēdējo no tām viņi izcīnīja pret Genobli ar 30:19, tiesa, spēles pirmā puse bija visai sīva un izšķirošo pārsvaru Monpeljē regbisti guva otrajās 40 minūtēs.

Par kārtas veiksminiekiem var saukt arī aizvadītās sezonas čempionus Parīzes "Stade Francais", kuri ar 22:9 pārspēja Kastru. Parīzieši gan spēli sāka smagnēji un lēni, tāpēc arī pat paspēja atrasties iedzinējos, taču tie bija tikai trīs punkti un pēc lieliska reida, ko sāka Džibrils Kamarā, bet noslēdza Hugo Bunevāls, "Stade Francais" izvirzījās vadībā, bet Žils Plisons palīdzēja komandai ar vairākiem precīziem soda un realizācijas sitieniem. Pagājušās sezonas čempioniem šī uzvara bija ļoti svarīga, jo šis čempionāts viņiem ir sācies galīgi ne tā kā viņi cerēja, proti, piecās spēlēs šī bija tikai otrā uzvara.

Tāda pati bilance ir arī Tulonas komandai, tiesa viņi turnīra tabulā ir dažas pozīcijas augstāk. Pēc diviem zaudējumiem sezonas ievadā, viņi tika pie divām uzvarām, taču pirmajā mačā pēc pārtraukuma atkal nācās samierināties ar neveiksmi, piekāpjoties Brivei ar 26:29, tiesa, tas viņiem deva bonuspunktu.