29.01.2017. 20:41
Francijas handbolisti svētdien Parīzē pasaules čempionāta finālspēlē ar 33:26 (18:17) pārspēja Norvēģiju, aizstāvot pirms diviem gadiem izcīnīto titulu un sesto reizi vēsturē kļūstot par planētas čempioniem.

Pirmajā puslaikā lielāko daļu laika vadībā bija Norvēģija, kas pasaules čempionāta finālā spēlēja pirmo reizi komandas vēsturē. Cīņas 15.minūtē francūži atradās iedzinējos ar 7:10, tomēr pirmā puslaika pēdējās piecās minūtē mājinieki pretinieku deficītu samazināja, bet pirms atpūtas Valentēns Porte vadībā ar 18:17 jau izvirzīja francūžus.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki ātri panāca piecu vārtu pārsvaru 23:18, savukārt, tuvojoties mača beigām, veica vēl četru vārtu izrāvienu, sešas minūtes pirms beigām esot pārliecinošā vadībā ar 31:23, to bez problēmām saglabājot.

Francijas izlasē rezultatīvākais ar sešiem vārtiem bija Nikolā Karabatičs, kamēr norvēģiem piecas reizes izcēlās Kents Robins Tennesens.

Finālspēli «Bercy» stadionā klātienē vēroja 15 600 skatītāji.

Francijas handbolisti iepriekš par pasaules čempioniem tika kronēti 1995., 2001., 2009., 2011.gadā un iepriekšējā finālturnīrā pirms diviem gadiem. Savukārt pirmo reizi finālā francūži spēlēja 1993.gadā, zaudējot Krievijai.

Francija ir tituliem bagātākā pasaules čempionātu dalībniece, jo pa četrām reizēm uzvarējušas Zviedrija un Rumānija. Savukārt uz goda pjedestāla francūži planētas meistarsacīkstēs kāpuši desmit reizes, bet par vienu medaļu vairāk ir zviedriem.

Tikmēr Norvēģija pie medaļām pasaules čempionātā tika pirmo reizi.

Bronzas godalgas sestdien izcīnīja Slovēnija, kura spēlē par trešo vietu ar 31:30 (13:18) uzvarēja krietni titulētāko Horvātiju un pirmo reizi planētas meistarsacīkstēs tika pie medaļām.

Slovēņi 2013.gadā jau spēlēja pasaules čempionāta bronzas finālā, taču tad ar 26:31 zaudēja tieši Horvātijai, šoreiz prasmīgi revanšējoties.

Savukārt pusfinālā Francija ar 31:25 pārspēja Slovēniju, bet Norvēģija piektdien pagarinājumā ar 28:25 pieveica horvātus.

Pasaules čempionāta finālturnīrā 24 izlases bija sadalītas četrās apakšgrupās pa sešām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļuva katras grupas četras labākās izlases.

Pasaules čempionāta spēles tiesāja arī Latvijas soģi Renārs Līcis un Zigmārs Sondors.

Latvijas handbolisti pērn jūnijā dramatiskā cīņā palika bez ceļazīmes uz šī gada pasaules čempionātu. Toreiz duelī ar Baltkrieviju rezultāts divu spēļu summā bija neizšķirts, bet finālturnīru sasniedza pretinieki, kuri iemeta vairāk vārtus izbraukuma mačā.

Decembrī Latvijas izlase Rīgas domes kausa izcīņā spēkojās ar finālturnīra dalībniecēm Baltkrieviju, Krieviju un Ēģipti. Tāpat finālturnīrā piedalījās arī Latvijas izlases pretinieces 2018.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Ungārija un Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Dānija.

Abas komandas tikās astotdaļfinālā, kad nedaudz negaidīti ar 27:25 uzvarēja ungāri, kuri pēc tam ceturtdaļfinālā ar 28:31 zaudēja norvēģiem.