12.05.2014. 19:05
Francijas hokeja izlase spējusi izkļūt no patiešām smagas situācijas, pasaules čempionātā hokejā A grupas trešajā spēlē atspēlējoties no 1:3 pret Slovākiju un gūstot uzvaru ar 5:3. Pēdējos četrus vārtus Francija guva pēdējo desmit minūšu laikā, no kurām divas aizvadīja triju laukuma spēlētāju sastāvā.

Spēles sākumā Francija divreiz nokļuva mazākumā, taču vārtus viņi pamanījās zaudēt vairākumā - 16. minūtē rezultātu mazākumā atklājs slovāks Ladislavs Naģs. Pirmā perioda gaitā tiesneši vēl divas reizes sodīja Slovākiju ar divu minūšu noraidījumiem, taču rezultāts nemainījās līdz otrā perioda trešajai minūtei, kad atkal izcēlās Naģs.

35 gadus vecais Naģs, kurš savas karjeras laikā paspējis uzspēlēt gan NHL, gan KHL klubos, sezonu noslēdza Somijas "Jokerit", bet pirmajos divos PČ mačos punktus nebija guvis. Viņa veiksmīgais sniegums ļāva Slovākijai izvirzīties vadībā ar 2:0, tiesa, ne ilgi - ar vārtu guvumu 27. minūtē atzīmējās Baptiste Amārs, izmantojot vairākumu. Otrā perioda beigās Slovākijas izlases veterāns Miroslavs Šatans atjaunoja divu vārtu starpību, izdarot ļoti ašu un spēcīgu metienu no pirmā pieskāriena ripai.

Trešā perioda vidū Francija guva iespēju vairāk nekā minūti spēlēt piecatā pret trijiem - lai arī izspēle neizdevās tā veiksmīgākā un ripa vairākkārt nokļuva vietās, kur Francijas hokejisti nebija plānojuši, rezultātu atnesa samērā vienkāršs Amāra metiens (2:3). Slovākija nepaguva ne atgūties, kad pēc tāla metiena no zilās līnijas vārtu priekšā visveiklākais bija Antuāns Rusels, un uz tablo jau bija neizšķirts 3:3.

Taču Francijas hokejisti drīz vien izkārtoja slovākiem līdzīgu situāciju, proti, nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas un palika trijatā, tiesa, viņi spēja izturēt un vārtus neielaist. Slovāki par savām neizmantotajām iespējam dabūja dārgi samaksāt - Damjens Flerī īstajā brīdī ielauzās vārtu priekšā un vārtsarga atsisto ripu pa taisno no gaisa raidīja vārtos. Slovākijas centieni ko glābt, nomainot vārtsargu pret sesto spēlētāju noveda tikai pie tā, ka Rusels guva piektos vārtus. Francijas izlase parādīja spēcīgu raksturu atspēlējoties no 1:3, un savus pēdējos četrus vārtus guva pamatlaika pēdējās desmit minūtēs.

Francija šo čempionātu uzsāka ar iespaidīgu uzvaru pār Kanādu (pēcspēles metienos 3:2), taču sekoja sīvs zaudējums Itālijai (1:2). Savukārt Slovākijas rēķinā pagaidām tikai punkts pret Čehiju.

Slovākija-Francija 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)Vārti: 15:36 Naģs (Sloboda) (maz.) 1:0 23:31 Naģs (Šatans) 2:0 26:23 Amārs (Derosjē, T. da Kosta) (vair.) 2:1 26:11 Šatans (Valahs, Miklīks) (vair.) 3:1 50:30 Amārs (Gutigs) (vair.) 3:2 50:56 Rusels (Bešs) (vair.) 3:3 56:19 Flerī (Gutigs, T. da Kosta) (vair.)3:4 59:32 Rusels (t.v.) 3:5Metieni: 22:25Soda minūtes: 14:10Vārtsargi: Jāns Laco - Kristobals Iē