20.06.2016. 00:13
Eiropas futbola čempionāta apakšgrupu turnīra A grupas noslēdzošajā, trešajā, kārtā svētdien līderu mačā Francija spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Šveici, bet finālturnīru debitante Albānija salīdzinoši negaidīti pieveica Rumāniju.

Sacensību mājiniece Francija, kas jau pirms šī mača bija garantējusi vietu izslēgšanas turnīrā, spēlēja 0:0 (0:0) ar Šveici, kas savukārt līdz ar to garantēja otro vietu grupā un arī sasniedza ceturtdaļfinālu. Tikmēr Albānija ar 1:0 (1:0) pieveica Rumāniju, gūstot savus pirmos vārtus finālturnīros un saglabājot cerības uz izslēgšanas sacensībām. Vienīgos vārtus iesita Armando Sadiku.

Video

Goal (late) - Sadiku scores Albania's first ever goal in an international tournament. That celebration. pic.twitter.com/Ix3c2uYkci— Euro Goalz (@Euro16goalz) June 19, 2016

Saistītie raksti

Apakšgrupu turnīra noslēgumā Francija trijās kārtās savāca septiņus punktus, Šveice guva piecus punktus, Albānija tika pie trim punktiem, bet Rumānija palika ar vienu punktu.

Izslēgšanas turnīru sasniegs četras no sešām labākajām trešo vietu ieguvējām un grupu turnīrs ilgs līdz pat nākamajai trešdienai, tāpēc Albānijas nākotne noskaidrosies vien pēc pāris dienām.

Šveices un Francijas spēlē izlases jau no pirmajām minūtēm metās uzbrukumos, nedomājot par faktu, ka tām pietiek ar neizšķirtu. Pirmais bīstamākais moments bija pie Francijas vārtiem, tomēr vārtsargiem pirmoreiz spēlē bija jāiesaistās 12.minūtē, kad pēc Pola Pogbā raidījuma šveiciešu vārtsargs Jans Somē pārsita bumbu pāri vārtiem. Brīdi vēlāk Somē bija jāatvaira vēl viens Pogbā sitiens, bet 17.minūtē viņš arī raidīja bumbu pret pārliktni.

Francijai piederēja izteikts pārsvars un pirmajās 35 minūtēs tā ieguva iespēju izpildīt astoņus stūra sitienus, bet pirmais puslaiks tā arī noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Otrajā puslaikā pārsvars turpināja piederēt Francijai un Antuāna Grīzmana sitienu, kas lidoja zem vārtu pārliktņa atvairīja Somē. Kopumā daudz vārtu gūšanas momentu nebija un nākamais tāds Francijai radās 20 minūtes vēlāk, kad ātrajā uzbrukumā nesen laukumā uz maiņu uznākušā Dimitrī Pajē raidījums lidoja pret pārliktni.

Pēc šī momenta vairākus uzbrukumus izveidoja Šveice, tomēr, tuvojoties pamatlaika beigām, vienības atkal nomierinājās. To saprata arī tiesnesis un noslēdza dueli bez liela kompensācijas laika piešķiršanas.

Šveices futbola izlases sastāvs: Jans Somē, Fabians Šērs, Štefans Lihtšteiners, Johans Žurū, Rikardo Rodrigess, Džerdans Šaķiri (Želsons Fernandešs, 79.min.), Blerims Džemaili, Granits Džaka, Admirs Memedi (Mihaels Langs, 86.min.), Valons Behrami, Briels Embolo (Hariss Seferovičs, 74.min.).

Francijas futbola izlases sastāvs: Igo Lorī, Adils Ramī, Bakarī Saņā, Patriss Evrā, Lorāns Kosjeļni, Musa Sisoko, Pols Pogbā, Johans Kabajē, Antuāns Grīzmans (Blaiss Matuidi, 77.min.), Andrē Pjērs Žiņaks, Kingslijs Komans (Dimitrī Pajē, 63.min.).

Tikmēr otrajā mačā pārsvarā pārsvars piederēja Rumānijai. Pirmais labais moments bija 14.minūtē, kad Deniss Alibeks ātrajā uzbrukumā centās pārcelt bumbu pāri albāņu vārtsargam Etritam Berišam, kurš bija izgājis no vārtiem, tomēr tas neizdevās. Savukārt pirmo pavisam reālo iespēju atklāt rezultātu radīja Albānija, bet 23.minūtē lieliskā pretuzbrukumā Elmīrs Lenjāni no pašas vārtu priekšas sita pāri.

Turpinājumā līdz pirmā puslaika beigām Albānija ne tikai izlīdzināja spēles gaitu, bet arī radīja vēl vairākus ļoti bīstamus momentus, kas pirmā puslaika beigās noslēdzās ar gūtiem vārtiem un Albānija negaidīti pārņēma vadību - pēc Ledjana Memušaja centrējuma Sadiku sita precīzi ar galvu un Albānija guva savus pirmos vārtus finālturnīros.

Otrā puslaika ievadā Rumānija ar vairākām spēlētāju maiņām centās pastiprināt uzbrukumu, bet albāņi turpināja spēlēt uz pretuzbrukumiem un joprojām radīja bīstamākus momentus nekā pretinieki.

Spēles beigās Rumānija uzbruka arvien bīstamāk un beidzot arī sāka radīt reālas vārtu gūšanas iespējas - vienā epizodē Florins Andone sita pret pārliktni, bet citreiz bumba regulāri lidoja pāri vārtiem. Šajā mačā kompensācijas laiks bija sešas minūtes, tomēr albāņiem pārliecinoši izdevās noturēties un gūt vēsturisku panākumu.

Šī bija Albānijas pirmā uzvara pār Rumāniju pēc 68 gadu pārtraukuma.

Rumānijas futbola izlases sastāvs: Kiprians Teterušanu, Vlads Kirkešs, Aleksandru Mecels, Kristians Sepunaru, Dragošs Grigore, Adrians Popa (Florins Andone, 68.min.), Bogdans Stanku, Nikolaī Stanču, Ovidju Hobans, Andrejs Prepelice (Lusians Senmartjans, 46.min.), Deniss Alibeks (Gabriels Torže, 57.min.).

Albānijas futbola izlases sastāvs: Etrits Beriša, Ansi Angolli, Mergims Mavrajs, Arlinds Ajeti, Elseids Hisajs, Ledjans Memušajs, Midžens Baša (Loriks Cana, 83.min.), Amirs Abraši, Armando Sadiku (Bekims Balajs, 59.min.), Andi Lila, Elmīrs Lenjāni (Odise Roši, 77.min.).

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle, kamēr pirms četriem gadiem, kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009