11.09.2014. 07:32

Aizvadītajā ceturtdaļfināla spēlē Serbijas valstsvienība ar rezultātu 84:56 (21:17, 16:15, 29:12, 18:12) pārspēja Brazīliju.

Pirmajā ceturtdaļā iniciatīva piederēja Serbijas izlasei, kas iekrāja piecu punktu pārsvaru, bet pirmās desmit cīņas minūtes noslēdza ar četru punktu handikapu. Otrajā ceturtdaļā Brazīlijas izlase pēc 9:0 izrāviena atgriezās vadībā, tomēr puslaika beigas sekmīgāk aizvadīja serbi, atgūstot piecu punktu pārsvaru. Lūzumu Serbijas izlase panāca trešajā ceturtdaļā, kad guva 29 punktus, veica 12:2 izrāvienu un pirms noslēdzošās ceturtdaļas tika pie 22 punktu handikapa. Tajā serbi notikumus laukumā pārliecinoši kontrolēja, izcīnot drošu uzvaru.

Milošs Teodosičs uzvarētāju labā guva 23 punktus, bet 12 punktus iekrāja Bogdans Bogdanovičs. Tikmēr Brazīlijas komandā rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Andersons Varežau.

Serbijas basketbolisti 1998. un 2002.gadā kļuva par pasaules čempioniem, pēc tam 2006.gadā ierindojās vien 11.vietā, bet pirms četriem gadiem izcīnīja ceturto pozīciju.

Tikmēr Francija 65:52 šokēja mājiniekus spāņus, kuri pirms šīs spēles bija izteiktu favorītu lomā. Francija bija priekšā pēc pirmā puslaika (35:28), taču turpinājumā spāņi nospēlēja nedaudz sekmīgāk un pirms izšķirošās desmitminūtes bija vadībā ar +1 (43:42). Pēdējā ceturtdaļā Francija veica izšķirošo izrāvienu, panākot 55:50, bet mača pēdējā minūte bija Tomā Ertela benefice - tālmetiens un vairāki precīzi sodiņi nodrošināja Francijai vēsturisku panākumu.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 15 punktiem bija Boriss Diāvs, bet 13 un vēl 4 rezultatības piespēles Hertelam. Spāņus neglāba pat veterānu Po Gazola 17 un Huana Karlosa Navarro 10 punkti. Turnīra rīkotāji nu cīnīsies par bronzu ar ASV - Lietuvas mača zaudētājiem.