13.04.2017. 21:22

Eiropas hokeja izlases turpina gatavoties pasaules čempionātam, kas notiks no 5. līdz 21. maijam Ķelnē un Parīzē. Sacensībās ar nosaukumu "Euro Hockey Challenge" piedalās 13 komandas, bet Krievija ir pārstāvēta ar divām izlasēm. Šodien notika četras spēles.

Homutovā Čehijas izlase otro reizi divu diena laikā uzņēma Norvēģiju. Vakar mājinieki svinēja uzvaru ar 4:0 un arī šodien pie panākuma tika čehi, kuri atklāja spēles rezultātu pirmā perioda 17. minūtē pēc Jana Kolarža metiena – 1:0. Atšķirībā no vakardienas mača, šajā cīņā norvēģiem izdevās pārspēt čehu vārtsargu Dominiku Furhu - precīzs bija Jorgens Karteruds – 1:1, tomēr pēc 13 sekundēm mājinieki atkal bija vadībā - Mihals Ržepiks guva otros komandas vārtus spēlē - 2:1.

Otrajā trešdaļā beigās ar vārtiem atzīmējās bijušais Rīgas "Dinamo" aizsargs Tomašs Kundrateks – 3:1, bet noslēdzošajās 20 minūtēs tika gūti vēl pieci vārti - Jakubs Levs panāca 4:1, Tomass Olsens vienus vārtus atguva – 4:2, pēc Robina Hanzla un Roberta Kousala metieniem rezultāts bija jau 6:2, bet pēdējos vārtus spēlē guva Norvēģijas izlases uzbrucējs Sondre Oldens – 6:3.

Trenčinā tikās Slovākijas un Šveices izlases. Jau 47. sekundē mājinieki izvirzījās vadībā, precīzs bija Andrejs Kudrna – 1:0. Nākamos vārtus skatītājiem bija jāgaida līdz trešajai trešdaļai, tomēr viņi labprāt tos neredzētu, jo Šveices valstsvienības spēlētājs Džoels Genāzijs panāca 1:1. Spēles pēdējā minūtē bijušais NHL kluba "New Jersey Devils" uzbrucējs pavisam sarūgtināja mājinieku atbalstītājus, gūstot uzvaras vārtus spēlē - 1:2. Lielisks Šveices izlases vārtos bija Ronalda Ķēniņa komandas biedrs Lukass Flīlers, tiekot galā ar 39 no 40 metieniem.

Čelabinskā notika spēle starp Krievijas olimpisko (otro) un Francijas izlasēm. Neskatoties uz diviem viesu un četriem mājinieku vairākumiem, spēles pamatlaikā vārti netika gūti, bet papildlaika trešajā minūtē Damiens Flerijs šokēja vietējos līdzjutējus, atnesot uzvaru Francijas izlasei – 0:1.

Mikelī viesos pie Somijas izlases atbrauca Dānijas izlase, kas divās EHC spēlēs nespēja gūt nevienus vārtus. Arī šoreiz pretinieku vārtsargs, šajā gadījumā Joni Ortio, palika nepārspēts. Pirmais periods pagāja bezvārtu spēlē, bet otrajā trešdaļā Anti Pilstroms atklāja spēles rezultātu - 1:0. Noslēdzošajā trešdaļā Tomi Salinens dubultoja mājinieku pārsvaru - 2:0, bet punktu spēlei pielika Mika Pierele - 3:0. Dānijas izlase piedzīvoja trešo sauso zaudējumu, bet mača laikā vien desmit reizes uzmeta pa Somijas vārtiem.

Rītdien EHC ietvaros notiks vēl divas spēles - vienā no tām Zviedrija uzņems Latviju, bet citā Baltkrievija spēkosies ar Vāciju.

Izmantotie avoti:EHC - 2016-17 Euro Hockey Challenge - league...