11.05.2014. 15:42
Sāpīgu neveiksmi pasaules hokeja čempionātā piedzīvoja Francija, kas turnīru sāka ar sensacionālu uzvaru pār Kanādu (3:2, bullīšos), taču otrajā mačā piekāpās Itālijai (1:2). Uzvaras vārtus Markuss Ganders guva 58 sekundes līdz pamatlaika beigām.

, nra.lv, Sports

Rezultāts tika atklāts tikai pašā spēles vidū, kad 31. minūtē Lorāns Menjē beidzot pārspēja Danielu Belisimo un panāca 1:0. Nominālo favorītu francūžu prieki gan nebija ilgi, jo nepagāja pat divas minūtes, kad Itālija izlīdzināja rezultātu. Minūti pēc Menjē vārtiem Antonēns Manavjans atstāja komandu mazākumā, un Džulio Skandellam vajadzēja 54 sekundes, lai realizētu vairākumu (1:1).

Otrās trešdaļas beigu daļā Itālija īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus un teju divas minūtes bija spiesta spēlēt trijatā pret pieciem. Francija lielo vairākumu neizmantoja un arī trešajā trešdaļā nesekmīgi centās iekarot Belisimo cietoksni. Francūži ne tikai nespēja atgūt vadību, bet pamatlaika pēdējā minūtē Itālija šokēja pretiniekus un izrāva uzvaru. Dens Tudins agresīvi lauzās uz vārtiem, un Kristobala Iē atvairīto ripu vārtos ieraidīja Markuss Ganders (2:1).

Francija nepadevās. Deivs Hendersons nekavējoties pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un nomainīja Iē pret sesto laukuma spēlētāju. Lai arī Francijai neizdevās ilgstoši nostiprināties pretinieku zonā, vēl četras sekundes līdz pamatlaika beigām Antuānam Ruselam bija teicama iespēja izraut vismaz pagarinājumu. Ripa lidoja secen mērķim, un Itālija varēja gavilēt - 2:1 un pirmā uzvara čempionātā.

Pasaules čempionāta pirmajā kārtā Francija sensacionāli bullīšos pieveica Kanādu (3:2). Divus vārtus guva Stefans da Kosta, bet vārti un rezultatīva piespēle Pjēra Eduāra Belmāra kontā. Tikmēr Itālija ar 0:3 piekāpās Norvēģijai. Arī pirmajā spēlē abu komandu vārtos bija Kristobals Iē un Daniels Belisimo.