25.02.2017. 21:04

Pēdējos gados abu komandu savstarpējās cīņas allaž bijušas mazrezultatīvas, un tādu daudzi prognozēja arī šo tikšanos.

Pirmais puslaiks aizritēja ļoti agresīvā, nepiekāpīgā cīņā, kurā notikumi mainījās strauji, taču skaitļi uz rezultāta tablo - gausi. Spēles sākumu labāk aizvadīja Francijas izlase, kas daudz spēlēja ar bumbu, liekot mājiniekiem pārkāpt noteikumus. Pēc diviem precīziem Kamilja Lopesa soda sitieniem 19. minūtē jau 0:6 Francijas labā.

Īrijas atbildes gājiens bija ne mazāk apņēmīgs - atlikušās 20 minūtes pirmajā puslaikā tika aizvadītas galvenokārt Francijas laukuma pusē. Vienu masīvu ofensīvu ar piezemējumu noslēdza Konors Marejs, bet Džonatans Sekstons ar precīzu realizācijas sitienu izvirzīja vadībā mājiniekus (7:6).

Lai arī īriem līdz puslaika izskaņai bija ļoti daudz izdevību gūt punktus ar soda sitieniem, viņi izvēlējās tiekties pēc piezemējumiem. Francija varonīgi izturēja Īrijas ofensīvu un varēja būt laimīga, ka pēc pirmajām 40 minūtēm bija iedzinējos tikai par viena punkta tiesu.

Pēc pārtraukuma spēle turpinājās tādā pašā manierē kā pirmā puslaika pēdējās 20 minūtēs. Īrija vairāk kontrolēja bumbu, Francija aizsargājās ļoti pašaizliedzīgi, taču, spēkiem pamazām izsīkstot, arvien biežāk pārkāpa noteikumus. To tikai vajadzēja Džonatanam Sekstonam, kurš vispirms panāca 10:6, bet dažas minūtes vēlāk ar filigrānu dropsitienu arī 13:6. Īrija turpināja kontrolēt notikumus laukumā, Francija - pārkāpt noteikumus. 55. minūtē tas ļāva Sekstonam panākt mazliet komfortablāko desmit punktu pārsvaru (16:6).

Francija nepadevās un izvērsa arī savus uzbrukumus. 74. minūtē Kamijs Lopess ar soda sitienu Franciju atgrieza spēlē, novietojot to viena realizēta piezemējuma attālumā no īriem (16:9). Taču jau pēc pāris minūtēm franči atkal pārkāpa noteikumus un laukumā uz maiņu nākušais Padijs Džeksons nodrošināja īriem uzvaru - 19:9.

Piezemējumi: Marejs 30' - navRealizācijas: Sekstons 31' - navSoda sitieni: Sekstons 46', 55', Džeksons 76' - Lopess 12', 19', 74'Dropsitieni: Sekstons 50' - nav

Līdz ar to Īrija, pateicoties pret Skotiju un Itāliju iegūtajiem bonusa punktiem, pašlaik atrodas turnīra tabulas galvgalī. Tiesa, prieka brīdis nesolās būt ilgs, jo svētdien plkst. 17:00 Anglija Londonā uzņems turnīra pastarīti Itāliju. Taču gan Skotijai, gan Īrijai vēl būs iespēja spēlēt pret Angliju un izcīnīt titulu, nepaļaujoties uz citu komandu palīdzību. Savukārt Francijai, tāpat kā Velsai, pēc šodienas cerības uz titulu ir vairs tikai ļoti teorētiskas.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]