16.06.2012. 01:01
Laika apstākļu iespaidotajā Eiropas čempionāta futbolā D apakšgrupas otrās kārtas spēlē piektdien Francijas izlase ar rezultātu 2:0 (0:0) pieveica vienu no čempionāta saimniecēm Ukrainu.

Rezultātu 53.minūtē atklāja Žeremī Menē, bet 56.minūtē francūžu pā

Spēle spēcīga pērkona negaisa dēļ tika pārtraukta piektajā minūtē un to atsāka vien pēc nepilnas stundas.

Līdz pārtraukumam vienu pusmomentu paspēja izveidot Ukrainas izlase, bet kopumā nekas ievērības cienīgs nenotika. Pēc atsākšanās pārsvars piederēja Francijai, kas nekautrējās veikt sitienus pa vārtiem.

Pirmos vārtus Francijas izlase guva jau 16.minūtē, kad ātrajā uzbrukumā precīzs bija Menē, tomēr šis vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures stāvokļa dēļ. Turpinājumā jau uz kādu laiku bumbas kontroli pārņēma Ukrainas izlase un veidoja savus uzbrukumus, bīstamākajā no momentiem Andrijam Jarmolenko sitot nedaudz garām vārtu tuvajam stūrim.

Puslaika otrajā pusē abas komandas turpināja veidot bīstamus momentus - tā Menē sitiens soda laukumā lidoja pāri vārtiem, bet ukraiņu veterāna Andrija Ševčenko izgājienu pret vārtiem apturēja vārtsargs Igo Lorī. Puslaika izskaņā vēl vairākus vārtu gūšanas momentus izveidoja Francija, tomēr rezultāts pirmajās 45 minūtēs tā arī netika atklāts.

Otrais puslaiks sākās aktīvā cīņā, vārtu gūšanas momentus izveidojot abām komandām un Francijai arī izdevās atklāt rezultātu, kad 53.minūtē precīzs bija Menē. Savukārt vēl pēc trim minūtēm francūžiem izdevās dubultot pārsvaru, kad pēc Karima Benzemā piespēles precīzs bija Joāns Kabeī.

Līdz mača izskaņai Francijas izlasei bija reālākas iespējas gūt trešos vārtus nekā Ukrainai samazināt pārsvaru. Tā, piemēram, 65.minūtē pēc Kabeī sitiena čempionāta mājinieku vārtus glāba vien stabs. Līdz ar to cīņa noslēdzās ar rezultātu 2:0, Francijai tiekot pie pirmā panākuma šajā čempionātā.

J mačs šodien nebūtu varējis turpināties, to nāktos pabeigt sestdien.

Reklāma Otrajā dienas spēlē Kijevā Anglijas futbolistiem jāspēkojas ar Zviedriju. Cīņas sākums bija plānots plkst.21.45, bet notikumu pirmajā mačā dēļ tas tika pārcelts par 15 minūtēm.

Šāda pārbīde veikta, lai televīzijas skatītāji varētu pilnā apmērā redzēt abas cīņas.

Pirmajā kārtā Anglijas un Francijas izlases cīnījās neizšķirti 1:1, kamēr Ukraina ļoti saistošā cīņā ar 2:1 uzvarēja Zviedriju.

Čempionāta trešā kārta tiks izspēlēta otrdien, kad Anglija sacentīsies ar Ukrainu, bet Francija cīnīsies ar Zviedriju.

Ukrainas izlases sastāvs: Andrijs Pjatovs, Oļegs Gusevs, Jevgēņijs Hačeridi, Tarass Mihaliks, Jevgēņijs Selins, Andrijs Jarmoļenko (Oleksandrs Alijevs (68.min.), Anatolijs Timoščuks, Jevgēņijs Konopļanka, Sergejs Nazarenko (Artjoms Miļevskis, 60.min.), Andrijs Ševčenko, Andrijs Voroņins (Marko Devičs, 45.min.).

Francijas izlases sastāvs: Igo Lorī, Matjē Debišī, Filips Meksess, Adils Ramī, Gaels Klišī, Alū Diarā, Joāns Kabeī (Jans Mvila, 68.min.), Samirs Nasrī, Žeremī Menē (Marvēns Martēns, 73.min.), Franks Riberī, Karims Benzemā (75.min.).