17.10.2016. 15:42
Svētdien Esteringas rallijkrosa trasē noslēdzās pasaules čempionāta 11.posms un Eiropas čempionāta Super 1600 klasē sestais, sezonas pēdējais posms.

Latviešu rallijkrosa braucējiem Jānim un Artim Baumaņiem, kuri pārstāv attiecīgi World RX Team Austria un SET Promotion komandas, brīvdienas izvērtās ārkārtīgi pozitīvā gaisotnē. Pirmkārt jau tādēļ, ka abiem sportistiem izdevās pirmo reizi šajā sezonā uzvarēt kādā no kvalifikācijas braucieniem un ar atzīstamu sniegumu droši iekļūt pusfinālā. Tajā gan gaidīto rezultātu sasniegt neizdevās nedz Artim, nedz Jānim, kura auto atteica darboties viens no četriem cilindriem un pilnvērtīga cīnīšanās vairs nebija iespējama. Tāpat kā Artis, arī Jānis savā pusfināla braucienā finiša līniju šķērsoja kā ceturtais un finālam nekvalificējās.

Par Esteringas posma uzvarētāju pasaules čempionāta ieskaitē tikmēr kļuva zviedrs Kevins Ēriksons, kuram tā bija pirmā uzvara šajā sezonā, bet 2016.gada čempiona titulu priekšlaicīgi izcīnīja Matiass Ekstroms. Jānis Baumanis, pateicoties Esteringā izcīnītajiem punktiem čempionāta kopvērtējumā spēja pakāpties augstāk un pirms pēdējām sezonas sacensībām, kas tiks aizvadītas Argentīnā novembra beigās, ieņem devīto vietu.

Super 1600 klasē Esteringas posms bija pēdējais kalendārā un uzvaru gan tajā, gan čempionātā kopumā izcīnīja ungārs Kristiāns Žābo, pie tam sportists tikai par vienu punktu pārspēja dāni Ulriku Linnemanu. Artis Baumanis sezonu savukārt noslēdza piektajā pozīcijā.