13.11.2017. 09:01
Svētdien ar sacensībām Dienvidāfrikas Republikā noslēdzās 2017.gada pasaules rallijkrosa čempionāts.

Par šīs sezonas galvenā titula ieguvēju jau iepriekš bija kļuvis zviedrs Johans Kristofersons (Volkswagen), kurš izcīnīja uzvaru arī trasē netālu no Keiptaunas. Otrais palika viņa tautietis Timijs Hansens (Peugeot), bet trešo vietu sacensībās izcīnīja vēl viens zviedrs Matiass Ekstroms (Audi).

No latviešiem aizvadītajā nedēļas nogalē labāk veicās Jānim Baumanim (STARD). Baumanis, kuram tagad ir cits ģenerālsponsors, kā dēļ arī auto vizuāli atšķiras no iepriekšējos 11 posmos redzētā, sacensības aizvadīja ar stipri mainīgiem rezultātiem. Pēc pirmajā kvalifikācijas braucienā uzrādītā 12.rezultāta, Jānis izcīnīja uzvaru otrajā kvalifikācijā, kas viņam bija pirmā šajā sezonā. Šī panākuma dēļ autosportists pirmās dienas izskaņā pakāpās uz otro vietu kopvērtējumā.

Svētdien aizvadītos atlikušos kvalifikācijas braucienus STARD pilots noslēdza ar 16.un 11.labāko rezultātu, kas summā viņam nodrošināja 9.vietu un iekļūšanu pusfinālā. Šajā braucienā Jānis finišēja piektais un finālam nekvalificējās.

Otrs latvietis pasaules rallijkrosā, Reinis Nitišs (EKS), tikmēr četru braucienu summā uzrādīja vien 18.labāko rezultātu un pusfinālā neiekļuva.