22.10.2015. 06:35
Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien palīdzēja Nacionālās Hokeja līgas (NHL) klubam Bufalo Sabres svinēt otro panākumu jaunajā sezonā. Sabres hokejisti savā laukumā ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Toronto Maple Leafs.

Sabres vārtus zaudēja jau pēc spēlētām 88 sekundēm, kad izcēlās Pjērs-Aleksandrs Parento, tomēr visā 60 minūtes ilgajā spēles pamatlaikā tik gūti vēl tikai vieni vārti. To mača 56.minūtē paveica Sabres uzbrucēkjs Evanders Keins, panākot papildlaiku. Tajā komandas vārtus neguva, bet pēcspēles metienos nedaudz sekmīgāki bija Sabres, ar precīziem metieniem izceļoties Taileram Enisam un Metam Molsonam, kamēr Maple Leafs vienīgo reizi bija precīzs tas pats Parento.

Uzvarētājiem 23 metienus atvairīja Čads Džonsons, bet viesu vārtsargam Džonatanam Bernjē darba bija krietni vairāk 35 metieni, no kuriem atvairīti 34.

Girgensons laukumā pavadīja 17 minūtes, aktīvi piedaloties arī Sabres vienīgo vārtu guvumā. Viņa lietderības koeficients bija +1, tāpat latvieša rēķinā viens metiens un viens spēka paņēmiens, kā arī 12 uzvarēti iemetieni no 16 (75%). Šīs sezonas sešos mačos Girgensonam pie rezultativitātes punktiem vēl nav izdevies tikt, bet viņa lietderības rādītājs ir neitrāls. Tāpat uzbrucēja kontā 10 metieni pa vārtiem un divas soda minūtes.

Ar četriem punktiem sešos mačos Sabres komanda ieņem 13.pozīciju Austrumu konferences 16 klubu konkurencē. Nākamo spēli komanda aizvadīs piektdien, kad savā laukumā uzņems visas līgas līderus Monreālas Canadiens, kas visos septiņos mačos svinējuši uzvaras.