29.10.2014. 20:50
Latvijas čempionvienība basketbola Ventspils Eiropas kausa izcīņas pirmā posma trešajā mačā savā laukumā trešdien, neskatoties uz izrāvienu pēdējā ceturtdaļā, ar rezultātu 72:81 (18:23, 16:24, 16:22, 22:12) zaudēja Karšijakas Pinar klubam no Turcijas.

Ventspils komandas labā 13 punktus guva amerikānis Mairs Četmens, 11 punktus iekrāja Artis Ate, bet pie desmit punktiem tika Akeslis Vairogs un Andrejs Gražulis.

Ventspils komanda iedzinējos nonāca jau līdz ar pirmajām spēles minūtēm. Viesi panāca 8:3 savā labā, bet laukuma saimnieki uz to atbildēja ar 7:0 izrāvienu, pārņemot vadību. Pinar vienība vadībā atgriezās pusotru minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām, bet atlikušajā laikā iekrāja piecu punktu handikapu. Otro ceturtdaļu viesi sāka ar 11:2 izrāvienu, panākot 34:22 sev par labu.

Pirmā puslaika turpinājumā Pinar komandas pārsvars uz brīdi sasniedza 17 punktus, bet atpūtā komandas devās pie rezultāta 47:34 par labu Turcijas klubam.

Lai arī trešās ceturtdaļas sākumā ventspilniekiem izdevās panākt deviņu punktu deficītu, turpmākajās minūtēs laukumā dominēja viesi, panākot 19 punktu pārsvaru. Uz brīdi Pinar atradās vadībā arī ar 20 punktiem, bet līdz ceturtdaļas beigām pārsvars saruka tikai par punktu.

Ceturtās ceturtdaļas pirmās četras minūtes Ventspils uzvarēja ar 10:0 un tādējādi atgriezās cīņā par uzvaru. Tiesa, tuvāk par astoņu punktu deficītu laukuma saimnieki netika, kas komandai lika piedzīvot otro zaudējumu trīs turnīra mačos.

Ar šo komandu ventspilnieki pirms divām sezonām tikās Eiropas Izaicinājuma kausā, piedzīvojot divus zaudējumus, turklāt tajā savulaik spēlējis vienības galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Citās šīs grupas spēlēs otrdien Krievijas klubs Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ savā laukumā ar 87:46 (18:14, 27:12, 17:7, 25:13) sagrāva Saloniku PAOK komandu no Grieķijas, bet Polijas vienība Zelona Guras Stelmet trešdien savā laukumā tiekas ar Podgoricas Budučnost Voli basketbolistiem no Melnkalnes.

Pirms tam turnīrā ventspilnieki ar 82:75 savā laukumā uzvarēja Budučnost Voli, kā arī 60:72 izbraukumā zaudēja Lokomotiv-Kubaņ.

Pašlaik F grupā Lokomotiv-Kubaņ ir līderi ar trim uzvarām trīs spēlēs, PAOK un Pinar seko ar diviem panākumiem, Ventspils kontā ir viena uzvara, bet Stelmet un Budučnost Voli cīnās bez uzvarām divās spēlēs.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa