04.04.2015. 19:50
Latvijas vicečempione basketbolā VEF Rīga sestdien svarīgā cīņā par vietu VTB Vienotās līgas izslēgšanas spēlēs ar 89:95 (30:22, 25:24, 18:25, 16:24) piekāpās latvieša Armanda Šķēles pārstāvētajai Igaunijas čempionei Tallinas Kalev.

VEF Rīga sastāvā 17 punktus iemeta Jānis Timma, kamēr par vienu mazāk guva Mareks Mejeris. 14 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles tikmēr Džeraldam Robinsonam.

Spēli nedaudz labāk iesāka rīdzinieki, spējot iegūt pāris punktu pārsvaru, taču nepilnas trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām tablo vēstīja 23:22 par labu VEF Rīga basketbolistiem. Turpmākajās minūtēs Kalev nespēja gūt ne punkta, kas otrā ceturkšņa sākumā mājiniekiem ļāva izvirzīties vadībā jau ar 34:22.

Tomēr Igaunijas čempioni Rīgas klubu pārāk tālu nepalaida, taču pirmā puslaika izskaņā mājinieki pēc vairākiem lieliskiem uzbrukumiem panāca 53:40, kas pirmās 20 minūtes ļāva noslēgt ar gana pārliecinošu pārsvaru.

Pirmo puslaiku rīdziniekiem izdevās noslēgt ar deviņu punktu pārsvaru (55:46), taču otro spēles pusi krietni veiksmīgāk uzsāka Kalev, kas veica izrāvienu un trešās ceturtdaļas izskaņā panāca jau neizšķirtu 71:71. Noslēdzošo pamatlaika ceturksni abas komandas aizvadīja punktu punktā, vadībā izvirzoties te vienai, te otrai vienībai.

Otrajā puslaikā Tallinas komandas basketbolisti ļoti sekmīgi uzbruka no trīspunktu metiena līnijas, kas rīdziniekiem neļāva lauzt cīņas gaitu un nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām nonākt iedzinējos jau ar septiņiem punktiem (83:90). Vēl 53 sekundes pirms pamatlaika beigām Džeraldam Robinsonam izdevās ietriekt bumbu grozā no augšas, panākot vairs tikai 89:92, taču rīdziniekiem neizdevās atspēlēties, kā rezultātā tika ciests zaudējums.

VEF Rīga un Kalev ir sīvas konkurentes par vietu VTB līgas izslēgšanas spēlēs - ar 13 uzvarām 27 spēlēs Tallinas klubs ir astotais, bet desmit panākumi 25 cīņās ir rīdziniekiem, kas dod devīto pozīciju.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē šosezon, kas notika decembrī Tallinā, pārāka galotnē bija Kalev vienība (88:85). VEF Rīga sastāvā tovakar vēl tikai savu debiju piedzīvoja saspēles vadītājs Roberts Loverijs, kurš nu jau sekmīgi iejuties komandā un ir viens no tās līderiem. Tāpat rīdzinieku rindas salīdzinoši nesen ir papildinājis aizsargs Kelvins Dorsijs Heriss.

Tikmēr Tallinas kluba sastāvu pametuši divi svarīgi spēlētāji groza apakšā - Latvijas valstsvienības spēka uzbrucējs Rolands Freimanis pārcēlies uz spēcīgo Krievijas komandu Kazaņas Unics, bet amerikāņu centrs Frenks Elegars devās uz Eirolīgas klubu Milānas EA7 Emporio Armani no Itālijas. Vietā nācis ukraiņu milzis Oleksejs Pečerovs un amerikāņu centrs Kīts Bensons.

Igaunijas klubs pēdējā laikā demonstrē veiksmīgu sniegumu - šī turnīra ietvaros martā Tallinas vienības basketbolistiem bija četras spēles, kurās visās tika gūtas uzvaras.

VEF Rīga un Kalev ceļi regulāri krustojušies pēdējo piecarpus gadu laikā - savā starpā visu turnīru ietvaros klubi tikušies 14 reizes. Pārsvars savstarpējās cīņās pieder rīdziniekiem - deviņas uzvaras.

Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa