15.12.2014. 22:40
Latvijas vicečempioni basketbolā VEF Rīga, aizvadot pēdējo cīņu piecu mājas spēļu sērijā, pirmdien VTB Vienotās līgas mačā ar 59:82 (11:18, 11:28, 22:17, 15:19) piekāpās latviešu speciālistu Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētajai Ņižņij Novgorod vienībai no Krievijas.

VEF Rīga sastāvā 15 punktus guva Ingus Jakovičs, būdams vienīgais basketbolists komandā, kurš sasniedza desmit punktu robežu. Ar deviņiem punktiem tikmēr izcēlās Artūrs Strēlnieks un Ronalds Zaķis.

Lai gan mača sākums veiksmīgāks izdevās viesiem no Ņižņijnovgorodas, VEF Rīga basketbolistiem pirmo piecu minūšu laikā izdevās panākt 8:5 sev par labu. Turpinājumā rīdziniekiem gan radās ļoti lielas problēmas ar punktu gūšanu, bet pirmā ceturtdaļa tika noslēgta ar 11:18. Arī puslaika turpinājumā mājiniekiem neveicās ar punktu gūšanu, Ņižņij Novgorod 16.minūtē panākot jau 36:13.

Puslaika pēdējās minūtes VEF Rīga turpināja aizvadīt nesekmīgi, lielajā pārtraukumā dodoties iedzinējos ar 22:46.

Otro puslaiku rīdzinieki sāka apņēmīgāk, trešās ceturtdaļas izskaņā panākot vairs tikai 15 punktu deficītu - 42:57. Tiesa, pēc tam VEF Rīga nonāca vēl vienā bedrē, kas mazāk nekā četras minūtes līdz pamatlaika beigām ļāva viesiem sasniegt jau 30 punktu pārsvaru (82:52). Dueļa atlikušajā laikā mājiniekiem tā arī neizdevās manāmi samazināt rezultāta starpību.

Abas komandas iepriekš bija tikušās četras reizes, no kurām pēdējās trīs reizes spēles izšķīrās ar attiecīgi piecu, četru un divu punktu starpību. Vienīgo uzvaru pār Ņižņij Novgorod komandu VEF Rīga guvusi 2012.gada 9.decembrī, pieveicot pretiniekus uzbraukumā ar 86:82.

VEF Rīga iepriekšējā mačā otrdien Eiropas kausa ietvaros ar 64:76 savā laukumā zaudēja Turcijas vienībai Stambulas Bešiktaš Integral Forex, bet Ņižņij Novgorod vēl piektdien ar 65:61 izbraukumā pārspēja citu Turcijas komandu Stambulas Anadolu Efes.

Vienotās līgas kopvērtējumā pašlaik VEF Rīga ar četrām uzvarām 11 spēlēs ieņem 11.vietu, bet Ņižņij Novgorod aizvadījusi desmit mačus un kā vienīgā turnīrā cīnās bez zaudējumiem.

Tikmēr ULEB Eirolīgā Ņižņijnovgorodas vienība ar četriem panākumiem deviņos mačos turpina cīņu par iekļūšanu sacensību otrajā posmā.

Kā zināms, VEF Rīga komanda šajā sezonā nolēmusi lielāku uzmanību pievērst pašmāju basketbolistiem, turklāt galvenā trenera amatā lietuvieti Ramūnu Butautu nomainījis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650