03.11.2014. 21:24
Latvijas vicečempioni VEF Rīga VTB Vienotās basketbola līgas spēlē pirmdien savā laukumā ar 67:70 (26:15, 15:19, 13:16, 13:20) zaudēja Krievijas komandai Samāras Krasnije kriļja ar savu bijušo spēlētāju Kasparu Bērziņu ierindā.

VEF Rīga sastāvā ar 19 punktiem izcēlās Džeralds Robinsons, bet 16 iemeta Kevins Dilards. Tikmēr desmit punkti Marekam Mejerim.

Jau līdz ar mača sākumu bija neliels pārsteigums, jo VEF Rīga starta pieciniekā pirmo reizi šosezon devās Latvijas U-16 izlases līderis Rodions Kurucs.

Dueli labāk iesāka mājinieki, izvirzoties vadībā ar 8:3, taču turpmākajās minūtēs starp abām komandām aizritēja līdzvērtīgs duelis, Krasnije kriļja basketbolistiem atrodoties iedzinējos ar viena metiena tiesu. Pirmā ceturkšņa otrajā pusē VEF Rīga veica izrāvienu un no 12:10 panāca jau 23:10, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza sev par labu ar 26:15.

Otrās ceturtdaļas ievadā viesiem rezultāta starpību izdevās samazināt līdz deviņiem punktiem, taču pēc diviem veiksmīgiem rīdzinieku uzbrukumiem, izceļoties Kevinam Dilardam un Jānim Timmam, 14.minūtē tablo vēstīja jau 34:20. Ceturkšņa vidū savu debiju VEF Rīga sastāvā piedzīvoja uz pārbaudes laiku pieaicinātais amerikānis Džastins Kobss, bet mazāk nekā divas minūtes līdz lielajam pārtraukumam rīdzinieki bija vadībā vairs tikai ar diviem punktiem (36:34). Jau nākamajā uzbrukumā tālmetienu realizēja Timma un pēc tam sekmīgi nospēlēja arī Artūrs Bērziņš, panākot 41:34 sev par labu.

Lai gan otro puslaiku ar precīzu metienu iesāka Dilards, līdz trešās ceturtdaļas izskaņai veiksmīgāk spēlēja Samāras basketbolisti, kur prata atspēlēties un panākt 50:47 jau sev par labu. Tiesa, līdz ceturkšņa beigām rīdzinieki guva septiņus punktus un atjaunoja vadību. Pēc nelielās atpūtas veiksmīgāki jau bija Krasnije kriļja basketbolisti, kuri guva piecus punktus pēc kārtas un panāca 55:54.

Pirmos punktus noslēdzošajā ceturtdaļā VEF Rīga guva vien tās piektajā minūtē, kad tālmetienu realizēja Mareks Mejeris, panākot 57:58. Latvijas komandai turpinājās problēmas ar punktu gūšanu, bet Krasnije kriļja izvirzījās vadībā jau ar 63:57. Pašā mača izskaņā starp abām komandām aizritēja nervus kutinošs duelis, turklāt rīdzinieki nedaudz vairāk kā minūti līdz pamatlaika beigām pēc senegālieša Bamba Fala diviem gūtiem punktiem panāca 63:64, bet vēl pēc brīža rezultāts bija jau 65:65.

Amerikānis Skots Reinoldss 41,5 sekundes pirms beigām realizēja tālmetienu, taču jau nākamajā uzbrukumā Mejeris no gaisa trieca bumbu grozā no augšas. Pēc tam dramatiskā cīņā divus punktus guva jau viesi, panākot 70:67, bet turpinājumā Robinsons nerealizēja tālmetienu, taču pretinieku komandas spēlētājs Reinoldss pēc tam pamanījās nerealizēt abus soda metienus. Tiesa, Dilarda metiens no centra pēdējā sekundē tika nobloķēts, un rīdziniekiem bija jāsamierinās ar zaudējumu.

Pirmdien VEF Rīga paziņoja par sastāva papildināšanu ar 23 gadus veco un 1,90 metrus garo amerikāņu saspēles vadītāju Kobsu, kurš pievienojies uz pārbaudes laiku.

VEF Rīga komanda jauno Vienotās līgas sezonu sākusi ar divām uzvarām piecos mačos, kas pašlaik līgas kopvērtējumā dod desmito vietu, bet Krasnije kriļja ar trim uzvarām ir sestajā vietā.