27.06.2015. 22:12
Latvijas spīdveja braucēji Kjasts Puodžuks un Maksims Bogdanovs sestdien Biķernieku mototrekā sasniedza 2016.gada Grand Prix pretendentu finālu.

Līdz šim tikai vienu reizi kādam no Latvijas braucējiem bija izdevies sasniegt Grand Prix atlases finālu.

Puodžuks un Bogdanovs stabili brauca jau no pirmajiem braucieniem, un jau pirms pēdējās sērijas tikpat kā bija skaidrs, ka viņi kvalificējušies finālam. Tikmēr trešais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Andžejs Ļebedevs pirmajās trīs sērijās savāca tikai divus punktus, tāpēc bija skaidrs, ka, lai sasniegtu finālu, viņam nākamajos divos braucienos jāizcīna maksimālie seši punkti.

Ceturtajā piegājienā Ļebedevs ieguva nepieciešamos trīs punktus, taču piektajā palika aiz šo sacensību uzvarētāja dāņa Leona Madsena, kas nozīmēja, ka Latvijas sportists ar septiņiem punktiem palika ārpus fināla.

Par sacensību uzvarētāju tikmēr ar 14 punktiem kļuva Madsens, kuram ar 12 punktiem sekoja krievs Andrijs Karpovs. Tikmēr pēc pārbrauciena trešo vietu ar desmit punktiem izcīnīja Puodžuks, bet ceturtais bija Aleksandrs Loktajevs no Ukrainas. Viņiem sekoja Zviedrijas pārstāvji Antoniu Lindbeks un Līnuss Sundstrems, bet septītais bija Bogdanovs, arī iekļūstot finālā. Astotajā vietā ar astoņiem punktiem tikmēr ierindojās divkārtējais Vācijas čempions Kevins Felberts, kurš finālā būs kā rezervists.

Jau pirmajā braucienu sērijā smagu kritienu piedzīvoja pašreizējais Eiropas vicečempions Pēters Kildemands no Dānijas, kurš trasē tā arī vairs neatgriezās.

Sacensību vidū vienubrīd sāka līt lietus, tomēr pasākums netika pārtraukts, jo pēc tam tas mitējās un sacīkstes turpinājās bez aizķeršanās.

Grand Prix pretendentu pusfinālā piedalījās 16 sportisti, bet septiņi labākie, kā arī viens rezervists iekļuva pretendentu finālā, kas 5.septembrī notiks Ribņikas mototrekā, Polijā. Sacensību trīs labākie braucēji iekļūs šī gada Grand Prix seriāla pamatsastāvā.

Kā zināms, kvalifikācijas pirmajā kārtā Bogdanovs ieņēma trešo vietu savās sacensībās un iekļuva pusfinālā, bet Ļebedevs un Puodžuks savās sacensībās bija vien astotie, saņemot rezervistu statusu, kas vēlāk tika pārtransformēts par wild card.

Sākotnēji spīdveja stadions Biķernieku trasē tika izbūvēts 1976.gadā. Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados trekā notika augstākā līmeņa bijušās Padomju Savienības spīdveja čempionāti. Tiesa, dažādu apstākļu dēļ deviņdesmito gadu sākumā spīdvejs Rīgā panīka. Savukārt vēsturiskais Latvijas spīdveja centrs ir Daugavpils, kur stadions izbūvēts jau 1963.gadā.

Pērn augusta vidū sporta veidu galvaspilsētā bija plānots atjaunot ar Grand Prix seriāla posmu Biķernieku stadionā, tomēr sacensību dienā nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ tas tika atcelts un dienu vēlāk aizvadīts Daugavpilī.

Paredzams, ka nākamajā gadā Biķerniekos risināsies prestižās Pasaules kausa izcīņas komandām pusfināla sacensības.