01.09.2015. 06:49
Ar reisu no Maskavas pirmdien Latvijā atgriezās septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, kura nupat noslēgtajā pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīja bronzas medaļu.

Kā zināms, Ikauniece-Admidiņa Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notikušajā pasaules čempionātā septincīņas sacensībās iekrāja 6516 punktus, kas ir jauns Latvijas rekords. Valsts rekordu viņa laboja jau trešo reizi šosezon.

Par pasaules čempioni septiņcīņā tika kronēta slavenā Džesika Enisa-Hila no Lielbritānijas, kura izcīnīja 6669 punktus, bet otro vietu ar 6554 punktiem ieguva kanādiete Brianne Teizena Ītona. Vēl pirms pēdējās disciplīnas - 800 metru skrējiena - Ikauniece-Admidiņa atradās ceturtajā vietā, taču viņai izdevās apsteigt Nadīni Brērseni no Nīderlandes un iegūt bronzu.

Kopumā Latvijas vieglatlētiem šī ir tikai trešā godalga pasaules čempionātos. Iepriekš pie bronzas tika slavenais šķēpmetējs Dainis Kūla (1983.gadā), kā arī tāllēcēja Ineta Radeviča (2011.gadā).

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Pekinā noslēdzās svētdien, bet beidzamajā dienā augsto septīto vietu izdevās izcīnīt šķēpmetējai Sintai Ozoliņai, kas bija Latvijas sportistu otrs augstākais sasniegums šajās meistarsacīkstēs.

Kopumā Latvijas godu šajā pasaules čempionātā aizstāvēja deviņi vieglatlēti.

Ar vienu bronzas medaļu Latvijas delegācija šajā pasaules čempionātā godalgu vērtējumā ierindojās dalītā 32.vietā, kamēr pirmo vietu izcīnīja Kenija - septiņi zelti, seši sudrabi un trīs bronzas.