20.08.2015. 22:01
Rīgas "Dinamo" ceturtdien ar uzvaru noslēdza pirmssezonas pārbaudes spēļu ciklu, tādejādi izcīnot trešo vietu pārbaudes turnīra Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībām "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņā.

Duelī par trešo vietu rīdzinieki ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) pieveica Minskas "Dinamo" no Baltkrievijas, divus vārtus gūstot Latvijas komandas kapteinim Laurim Dārziņam. Viņš mājinieku rindās tika nosaukts arī par šī mača labāko spēlētāju.

Rīgas kluba hokejisti mača rezultātu atklāja jau ar savu pirmo uzbrukumu, kad pretuzbrukumā pēc lieliskas Krišjāņa Rēdliha piespēles vārtus 38.sekundē guva somu uzbrucējs Ville Leino. Dažas minūtes vēlāk laba iespēja bija izcelties arī Gunāram Skvorcovam un Mikam Indrašim, taču iekarot Minskas vienības vārtus viņiem neizdevās.

Tomēr rīdziniekiem 2:0 izdevās panākt otrā perioda ievadā, kad ar precīzu metienu no pāris metriem vairākumā izcēlās Miķelis Rēdlihs. Mājinieki turpināja diktēt noteikumus laukumā, un 34.minūtē Dārziņš aizturētā soda laikā panāca jau 3:0. Lai gan Baltkrievijas komanda joprojām neizskatījās pārāk pārliecinoša, tai septiņas sekundes pirms otrās trešdaļas beigām izdevās vienus vārtus atgūt, kad, realizējot vairākumu, izcēlās bijušais Latvijas vienības leģionārs Mets Elisons.

Noslēdzošās trešdaļas sākumā abas komandas spēlēja nedaudz miegaini, bet vārtu gūšanas iespēju tām nebija pārāk daudz. Tomēr, tuvojoties pamatlaika izskaņai, kontroli pār cīņu pārņēma Minskas "Dinamo", kas tai vainagojās panākumiem 55.minūtē, kad rezultāta starpību līdz minimumam samazināja tas pats Elisons. Baltkrievijas vienība turpināja uzbrukt aktīvi, vienā no situācijām ripai par mata tiesu nenonākot rīdzinieku vārtos.

Pamatlaika izskaņā Minskas klubs nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču rīdzinieki to izmantoja, jo ripu tukšos vārtos raidīja Dārziņš.

Par šī turnīra labāko uzbrucēju tikmēr tika nosaukts Rīgas komandas vācietis Fēlikss Šics

Jau vēstīts, ka pirms tam par "Latvijas Dzelzceļa" kausa čempioniem otro gadu pēc kārtas tika kronēti Kazaņas "Ak Bars" spēlētāji.

Turnīra finālmačā "Ak Bars" ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pieveica Jaroslavļas "Lokomotiv" vienību, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Rīgas klubs pirmo jaunās sezonas spēli aizvadīs 25.augustā, tiekoties tieši ar Ak Bars.