05.02.2015. 21:44

Mājiniekiem vienīgos vārtus ar soda metienu guva Miķelis Rēdlihs, bet viesiem izcēlās Dmitrijs Megaļinskis, Sergejs Gusevs un Aleksandrs Ribakovs.

Spēles ievadā aktīvāki bija laukuma saimnieki, kuru rindās labu iespēju izcelties neizmantoja Roberts Bukarts. Turpmākajās minūtēs uz Jakuba Kovārža sargātajiem viesu vārtiem tika radīts pamatīgs spiediens, tomēr Dinamo komandas teritoriālais pārsvars rezultātu nedeva. Desmitajā minūtē strīdīgā epizodē tāls sāncenšu metiens pārspēja Rīgas kluba vārtsargu Jakubu Sedlāčeku, tomēr video atkārtojumā netika fiksēta nedz spēle ar augstu paceltu nūju, ne arī pretinieka traucēšana Dinamo vārtsargam, tāpēc Megaļinska gūtie vārti tika ieskaitīti.

Turpinājumā iniciatīva pamazām pārgāja Avtomobilist komandas pusē, viesiem radot vairākas labas iespējas izcelties, tomēr trešdaļas beigās Dinamo vienībai izdevās atgūties. Pēc Laura Dārziņa neizmantotās iespējas soda metienu un sāncenšu vārtiem nopelnīja Miķelis Rēdlihs, kurš nozīmētajā izgājienā bija precīzs un panāca 1:1. Atlikušajās četrās minūtēs labākas iespējas gūt vārtus bija viesiem, vienā no epizodēm Dinamo komandu glābjot vārtu stabam. Minūti pirms došanās atpūtā laukuma saimnieki palika mazākumā, bet 37 sekundes pirms svilpes ar vēl vienu tālu metienu izcēlās Gusevs. Pēdējās trešdaļas sekundēs teicamu iespēju gūt vārtus neizmantoja Bukarts.

Otrajā trešdaļā bīstami uzbruka abas komandas. Kamēr Dinamo centās spēlēt ar izdomu, pretinieki pie katras izdevības devās pretuzbrukumos, kas abiem vārtsargiem gādāja par lielu darba apjomu. Savas iespējas neizmantoja Bukarts, Līnuss Videls un Miks Indrašis, bet vēlāk izcelties neizdevās arī Kasparam Saulietim. Laukuma saimnieku pārsvars ar laiku kļuva arvien izteiktāks, kas septiņas ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām ļāva iegūt pirmo vairākumu. Tajā Dinamo komandai padevās vairākas labas saspēles, taču neviena no iespējām netika izmantota.

Trešdaļas beigās vairāk darba bija arī Sedlāčekam, jo iniciatīva pārliecinoši pārgāja Avtomobilist komandas pusē. Rezultāts gan palika nemainīgs.

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē rīdzinieki nokļuva iedzinējos ar 1:3, kad acīgākais vārtu priekšā bija Ribakovs. Pēc šī pavērsiena Dinamo komanda izveidoja vairākus bīstamus momentus un tika pie metieniem no labām pozīcijām, tomēr nekādi nespēja pārspēt Kovāržu. Ļoti aktīvi spēlēja Indrašis, bet labāko iespēju neizmantoja Oskars Cibuļskis.

Desmit minūtes pirms trešdaļas beigām Dinamo vienība nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, kurā izcelties varēja Videls un Čārlzs Genovejs. Pēc sāncenšu atgriešanās pilnā sastāvā noraidījumu izpelnījās Gunārs Skvorcovs, bet sekojušajā mazākumā rīdzinieki izniekoja vēl vienu vārtu gūšanas iespēju. Pēc atgriešanās vienādos sastāvos vēl bija jāspēlē mazliet vairāk par četrām minūtēm, tomēr aktīvā viesu spēle liedza Dinamo komandai cerēt uz atspēlēšanos.

Šajā mačā rīdziniekiem nevarēja palīdzēt aizsargs Milans Jurčina, kurš guvis ķermeņa augšdaļas muskuļa savainojumu un ierindā varētu atgriezties uz regulārā čempionāta noslēdzošo piecu izbraukuma spēļu sēriju.

Dinamo treneri mačam pieteikuši 22 hokejistus (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus). Vārtu drošība uzticēta Jakubam Sedlāčekam.

Regulārās sezonas pēdējā mājas spēlē rīdzinieki sestdien uzņems Čeļabinskas Traktor, savukārt pēc tam pēdējie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā, turklāt vēl pa reizei būs jātiekas arī ar tiešajām konkurentēm Zagrebas Medveščak, Bratislavas Slovan un Mitišču Atlant.

Rietumu konferencē Rīgas Dinamo ar 71 punktu 54 mačos atrodas astotajā pozīcijā, tomēr 12.vietā esošo Čerepovecas Severstaļ vienību apsteidz vien par trim punktiem jeb vienas uzvaras tiesu.

KHL regulārais čempionāts. 2015.gada 5.februāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Jekaterinburgas Avtomobilist 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 9:17 Megaļinskis 0:1; 15:46 M.Rēdlihs (s.m.) 1:1; 19:23 Gusevs (Megaļinskis, vair.) 1:2; 43:24 Ribakovs (Loginovs) 1:3;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Jakubs Kovāržs

Metieni: 22-24

Soda minūtes: 4-4