29.11.2014. 19:23
Latvijas komanda Rīgas Dinamo sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, turpinot astoņu mājas spēļu sēriju, ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) uzvarēja neveiksmīgi spēlējošo Novokuzņeckas Metallurg komandu.

Vienīgos vārtus šajā cīņā guva Miks Indrašis.

Pēc lieliskas Krišjāņa Rēdliha piespēles jau pirmajā minūtē Rīgas Dinamo zviedru uzbrucējs Līnuss Videls izslidoja vienatnē pret viesu vārtsargu Rafaelu Hakimovu, taču atklāt cīņas rezultātu viņš nespēja. Neilgu brīdi vēlāk noraidījumu nopelnīja Kails Vilsons, taču labas vārtu gūšanas iespējas viesiem no Novokuzņeckas neizdevās radīt. Dueļa septītajā minūtē pie vairākuma jau tika Rīgas Dinamo, taču arī mājinieki nespēja izveidot neko bīstamu.

Lai gan Metallurg hokejistiem nebija daudz iespēju gūt vārtus, vairāk tādas nebija arī Rīgas Dinamo, taču nepieciešamos brīžos teicami vārtos spēlēja Hakimovs, turklāt viesi turpināja neveiksmīgi darboties vairākumā, kura izspēlē viņi atrodas pēdējā vietā līgā.

Otrās trešdaļas sākumā labāk izskatījās Metallurg hokejisti, kuri centās pārņemt iniciatīvu pār maču, taču rezultātu atklāja tieši Rīgas Dinamo - vairākumā vārtus apslidoja Kails Vilsons, tomēr viņa piespēli vārtu guvumā nespēja pārvērst Marcels Hosa, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Indrašis, kurš atklāja cīņas rezultātu. Indrašis turpināja demonstrēt aktīvu spēli arī dueļa turpinājumā, vairākkārt saasinot cīņu pie sāncenšu vārtiem. Arī Novokuzņeckas komandas spēlētāji vairs nebija tik aktīvi, cik otrā perioda sākumā, iniciatīvai pamazām pārejot rīdzinieku pusē, kuri veica krietni vairāk metienu pa viesu vārtiem.

Perioda izskaņā noraidījumu nopelnīja Hosa, taču viesiem to pārvērst vārtu guvumā neizdevās.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā pārsvars piederēja Metallurg hokejistiem, taču viņi neprata izmantot arī Oskara Cibuļska nopelnīto noraidījumu. Kad komandas jau spēlēja vienādos sastāvos, pie saviem vārtiem rupji kļūdījās viesu vārtsargs Hakimovs, taču rīdzinieki to izmantot nespēja. Turpinājumā iniciatīvu savās rokās joprojām turēja Metallurg hokejisti, kuri metās atspēlēt vienu vārtu deficītu, turklāt vairākas reizes Latvijas komandu no vārtu zaudējuma glāba Sedlāčeks.

Nedaudz vairāk kā sešas minūtes līdz pamatlaika beigām 5+20 minūšu par sitienu pretiniekam galvā nopelnīja Gunās Skvorcovs, atstājot rīdziniekus riskantā situācijā. Vairākas reizes atkal lieliski spēlēja Sedlāčeks, turklāt, kad viesu piecu minūšu vairākums tuvojās izskaņai, Mihails Plotņikovs izpelnījās divu minūšu noraidījumu par sitienu pretiniekam.

Rīgas Dinamo komanda uzvarēja pirmajos četros mājas spēļu sērijas mačos, bet pirmo neveiksmi cieta pirmdien, kad ar 3:4 nācās atzīt spēcīgā Somijas kluba Helsinku Jokerit pārspēku, turklāt šo vienību rīdziniekiem līdz šim vēl nav izdevies pieveikt. Piektdien rīdzinieki atgriezās uz uzvaru takas, kad ar 3:1 pārspēja līgas pastarīti Habarovskas Amur.

Četras uzvaras pēc kārtas Rīgas Dinamo komanda bija izcīnījusi pirmoreiz šosezon.

Ar Metallurg komandu rīdzinieki iepriekš tikās 9.novembrī izbraukumā, piedzīvojot zaudējumu ar 3:6.

Novokuzņeckas klubs pirms viesošanās Rīgā jau bija piedzīvojis piecus zaudējumus pēc kārtas, bet pēdējos 12 mačos kopumā gūtas tikai divas uzvaras.

Ilgo mājas spēļu sēriju Rīgas Dinamo noslēgs pirmdien, kad tiks aizvadīta cīņa ar pēdējā laikā ļoti sekmīgi spēlējošo Novosibirskas Sibirj vienību.

Zīmīgi, ka decembrī kopā Rīgas Dinamo aizvadīs vien divas mājas spēles - bez mača ar Sibirj vēl 24.decembrī gaidāma cīņa ar Maskavas CSKA.

Pašlaik Rīgas Dinamo ar 43 punktiem 34 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem desmito vietu, turklāt tikpat punktu ir arī devītajā vietā esošajai Soči vienībai, kas gan aizvadījusi par četrām spēlēm mazāk. Tikmēr astotā vieta atrodas vairs tikai piecu punktu attālumā.

Tikmēr Metallurg ar 31 punktu 32 cīņās atrodas Austrumu konferences 12.vietā.