01.12.2013. 19:18
Trešo neveiksmi pēdējās četrās spēlēs svētdien piedzīvoja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas Dinamo, kas ar rezultātu 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) savā laukumā piekāpās Mitišču Atlant hokejistiem.

Uzsākot decembri, kurā visas septiņas spēles rīdzinieki aizvadīs savā laukumā, vienīgos vārtus guva Pols Šekura.

Jau pašā mača sākumā rīdzinieki ieguva pirmo vairākumu, bet brīdi vēlāk arī paši tika pie noraidījuma. Neviena no komandām iespējas cīnīties vairākumā neizmantoja, tomēr drīz pēc tam Rīgas "Dinamo" ļoti ilgstoši iespieda pretiniekus savā laukuma zonā. Izkļūstot no zonas, "Atlant" jau pirmajā uzbrukumā guva vārtus - 12.minūtē Iļja Kablukovs pārslidoja zilo līniju un meta, bet rīdzinieku vārtsargs Mīkaels Telkvists ripu atsita neveiksmīgi, tai ielidojot vārtos un rezultātam kļūstot 1:0 "Atlant" labā. Šie bija Kablukova pirmie vārti šosezon.

Spēles favorīti Rīgas "Dinamo" nebija pārāk pārliecinoši un 15.minūtē jau nokļuva iedzinējos ar 0:2 - Kablukovs no aizvārtes atdeva lielisku piespēli vienības labākajam vārtu guvējam Koļcovam, kurš bija nekļūdīgs. Trešdaļas beigās Rīgas "Dinamo" vēlreiz bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr rezultāts nemainījās.

Kaut otrajā trešdaļā Rīgas "Dinamo" centās spēlēt aktīvāk, ļoti bīstamus momentus tai ilgstoši neizdevās izveidot. Tomēr 12.minūtē deficīts beidzot tika samazināts - aizturētā soda laikā pēc lieliskas Meta Robinsona piespēles ripu tukšā vārtu stūrī ieraidīja Šekura, rezultātam kļūstot 1:2.

Pēc rīdzinieku vārtiem atkal iniciatīvu pārņēma "Atlant" hokejisti, kas trešdaļas beigu daļā kļuva arvien izteiktāks. Tomēr rezultāts pirms pēdējām 20 minūtēm vairs nemainījās un Rīgas "Dinamo" joprojām atradās iedzinējos.

Trešo trešdaļu Rīgas "Dinamo" uzsāka ar trim uzbrucēju virknējumiem, cīņai kļūstot daudz aktīvākai. Perioda astotajā minūtē pirmoreiz laukumā devās arī ceturtais virknējums, bet ilgu laiku abi vārtsargi darbojās sekmīgi.

Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Rīgas "Dinamo" ieguva iespēju cīnīties vairākumā un jau uzreiz Telkvists tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Atlikušajā laikā mājinieki pretinieku vārtiem uzbruka ļoti izmisīgi, bet rezultāts tā arī vairs nemainījās un rīdzinieki cieta neveiksmi ar 1:2.

Šis Rīgas "Dinamo" komandai bija pirmais zaudējums savā laukumā kopš 9.oktobra.

Kā zināms, Rīgas "Dinamo" nupat atgriezās no pēdējās izbraukuma sērijas šogad un decembrī gatavojas aizvadīt spēles tikai "Arēnā Rīga" - kopsummā tās būs septiņas.

Turpinājumā rīdzinieki trešdien mērosies spēkiem ar Jaroslavļas "Lokomotiv", ko pārstāv Miķelis Rēdlihs un savainotais Jānis Sprukts, bet pēc tam 6.decembrī sagaida mačs pret Čerepovecas "Severstaļ". Savukārt 8.decembrī Latvijas komanda sacentīsies ar līgas līderi Sanktpēterburgas SKA, bet pirms pārtraukuma 13.decembrī būs jātiekas ar Laura Dārziņa pārstāvēto Čeļabinskas "Traktor" komandu.

Pēc tam Rīgas "Dinamo" spēles gaidāmas vien pēc Ziemassvētkiem, bet janvārī komanda uzsāks ļoti saspringtu spēļu maratonu pirms Soču olimpiskajām spēlēm.

Rīgas klubs ar izcīnītiem 59 punktiem 32 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atkritis uz ceturto vietu. Tikpat punktu ir arī trešajā vietā esošajai Maskavas CSKA komandai, kas gan aizvadījusi par diviem mačiem vairāk. Tikmēr otrajā vietā esošā Maskavas "Dinamo" iekrājusi 65 punktus, bet nospēlējusi par spēli vairāk nekā Latvijas galvaspilsētas vienība.

Savukārt "Atlant" vienība ar 40 punktiem 31 mačā pakāpās uz Rietumu konferences kopvērtējuma 11.vietu, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par septiņiem punktiem.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230