27.01.2016. 21:51
Latvijas komanda Rīgas "Dinamo", noslēdzot ilgo mājas spēļu sēriju, trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar 0:5 (0:0, 0:2, 0:3) piekāpās kopvērtējuma līderei Maskavas CSKA.

Vārtus CSKA labā guva Ivans Teļegins, Kirils Petrovs, Igors Makarovs, Dmitrijs Kugriševs un Jevgēņijs Stoļarovs. Tikmēr Rīgas "Dinamo" aizvadīja jau otro "sauso" maču pēc kārtas.

Rīdzinieki pirmajās piecās minūtēs izveidoja vairākus bīstamus momentus pretinieku aizsardzības zonā, taču pie veiksmīga metiena laukuma saimnieki netika. Turpinājumā CSKA rindās spēlējošais Igors Makarovs bīstami meta pa zviedra Jūakima Ēriksona sargātajiem vārtiem, taču ripa tika atvairīta. Nākamajās minūtēs rīdzinieki divreiz palika mazākumā, kad pa divām soda minūtēm nopelnīja gan Frenks Razgals, gan Armands Bērziņš. Taču abi mazākumi tika veiksmīgi izturēti, ripu savos vārtos neielaižot. Pirmās trešdaļas beigās rīdziniekiem atkal bijuši vairāki bīstami momenti pie CSKA vārtiem, taču visas mestās ripas lidoja garām vārtiem.

Otrā perioda pašā sākumā viesiem bija iespēja atklāt mača rezultātu, kad Ēriksona kļūdas dēļ pie bīstama metiena nonāca pretinieku hokejists, taču tukšos vārtos lidojošo ripu bloķēja Guntis Galviņš, glābjot "Dinamo" no pirmo vārtu zaudējuma. Arī nākamajās minūtēs spēli kontrolēja CSKA hokejisti, līdz divu minūšu vairākumu nopelnīja mājinieki. Tiesa, tas netika realizēts.

Nākamajās minūtēs spēles kontroli atguva Maskavas kluba hokejisti, kuri īsā laikā guva divus vārtus, izceļoties Ivanam Teļeginam un Kirilam Petrovam. Zīmīgi, ka pirmā ripa ielidoja vārtos, atsitoties pret "Dinamo" aizsarga Oskara Cibuļska ripas. Starp abiem gūtiem vārtiem Kristaps Sotnieks nopelnīja 2+2 soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju, bet pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem uz noraidīto soliņa devās arī Ēriks Ševčenko, uz pusotru minūti atstājot savu komandu trijatā pret pieciem. Tiesa, gan lielais, gan mazais mazākums tika veiksmīgi izturēts.

Septiņas minūtes līdz perioda beigām vairākumā nonāca nu jau mājinieki, taču arī šoreiz CSKA vārtsargs Iļja Sorokins netika pārspēts. Divas minūtes vēlāk CSKA spēlētāji vairākkārt apdraudēja Ēriksona vārtus, tomēr ripas lidoja garām, vienreiz trāpot pa vārtu stabu.

Arī trešā perioda sākums bija līdzīgs, vienīgi šoreiz CSKA hokejisti izmantoja savas iespējas un panāca 3:0, vārtus gūstot Makarovam. Turpinājumā otro reizi uz noraidīto soliņu devās Razgals. Viesi izmantoja iespēju spēlēt nevienādos sastāvos, Dmitrijam Kugriševam panākot jau 4:0. CSKA komandas spiediens turpinājās un nepilnas trīs minūtes vēlāk kārtējo noraidījumu rīdziniekiem nopelnīja Sotnieks. Rīgas "Dinamo" izturēja mazākumu, turklāt uzreiz pēc tam devās pretuzbrukumā, kad labā vārtu gūšanas brīdī nonāca Galviņš, kurš, tiesa, nespēja trāpīt tuvajā vārtu stūrī. Mača pēdējās minūtēs Jevgēņijs Stoļarovs panāca jau 5:0 viesu labā, bet rīdzinieki tā arī neguva vārtus, aizvadot otro "sauso" spēli pēc kārtas.

Šajā mačā CSKA vienībai nepalīdzēja tās līderis uzbrucējs Aleksandrs Radulovs.

Kaut Rīgas "Dinamo" cerības uz iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā ir minimālas, pagaidām tās vēl saglabājas. Normunda Sējēja vadītā komanda no Rietumu konferences astotās vietas atpaliek par 14 punktiem, bet tiešās konkurentes ir aizvadījušas nedaudz vairāk spēļu. Rīgas "Dinamo" ar 65 punktiem 53 spēlēs ieņem 12.vietu Rietumu konferencē, bet astotajā pozīcijā esošā Slovākijas komanda Bratislavas "Slovan" tikusi pie 79 punktiem 53 cīņās.

Līdz sezonas beigām rīdziniekiem atlicis aizvadīt septiņas spēles, kurās maksimāli iespējams tikt pie 21 punkta.

Šī Rīgas "Dinamo" komandai bija septītā mājas spēle pēc kārtas. Iepriekšējo reizi izbraukumā tā spēlēja 10.janvārī, bet ilgās mājas spēļu sērijas laikā līdz šim gūtas trīs uzvaras.

Savā iepriekšējā mačā rīdzinieki pirmdien ar 0:3 "sausā" piekāpās tiešajai kopvērtējuma konkurentei Minskas "Dinamo".

Tikmēr CSKA pirmdien ar 3:2 pieveica līgas čempioni Sanktpēterburgas SKA, bet kopā tā svinējusi nu jau deviņas uzvaras pēc kārtas. Zīmīgi, ka spēle ar Rīgas "Dinamo" tai bija septītā izbraukuma cīņa pēc kārtas.

Rīgas "Dinamo" iepriekš šosezon ar CSKA sacentās 1.septembrī, kad izbraukumā kapitulēja ar 0:5.

Kaut CSKA komanda ar 115 punktiem 53 spēlēs ir visas līgas līdere, tai joprojām katra spēle ir svarīga, jo tuvākā sekotāja Jaroslavļas "Lokomotiv", kurai gan ir par spēli vairāk, atpaliek tikai par četriem punktiem. Tā kā šīs abas vienības spēlē vienā divīzijā, vājākā no tām ir konferences trešajā vietā, neskatoties uz otro lielāko punktu skaitu. Tāpat ir liela iespējamība, ka "play-off" pirmajā kārtā trešajā vietā palikušajai komandai būs jāspēkojas ar čempioni SKA vai titulēto Maskavas "Dinamo".

Turpinājumā Rīgas "Dinamo" sestdien viesosies pie Pētera Skudras trenētās un Kaspara Daugaviņa pārstāvētās Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandas, pēc tam gaidāms arī izbraukuma duelis ar Čerepovecas "Severstaļ", bet no regulārās sezonas pēdējām piecām spēlēm četras atkal būs savā laukumā.

Tiesa, Rīgas "Dinamo" pēc snieguma savā laukumā ir otrā vājākā līgā - 27 spēlēs tā tikusi vien pie 28 punktiem.

Kā zināms, Rīgas "Dinamo" līdz sezonas beigām būs jāiztiek bez savainotā Krišjāņa Rēdliha, bet vēl apmēram nedēļu nespēlēs arī Filips Toluzakovs. Tāpat savainots ir arī amerikāņu uzbrucējs Tims Sestito, taču viņš laukumā varētu atgriezties jau pēc nākamā Rīgas "Dinamo" izbraukuma.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222