26.02.2014. 22:22
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" pirmajā spēlē pēc Soču olimpisko spēļu pārtraukuma trešdien ar 5:1 (0:1, 2:0, 3:0) savā laukumā pieveica Zagrebas "Medveščak" komandu no Horvātijas.

Rīgas "Dinamo" komandas labā vārtus šajā mačā guva Marcels Hosa, Roberts Bukarts, Marcels Haščāks, Sandis Ozoliņš un Lauris Dārziņš.

Horvātijas komanda vadībā pamanījās izvirzīties jau cīņas otrajā minūtē, kad rīdzinieku vārtsargu Mīkaelu Telkvistu pārspēja Šarls Lingle. Pēc pāris minūtēm Rīgas "Dinamo" pirmo reizi šajā mačā nācās spēlēt mazākumā, jo noraidījumu saņēma komandas kapteinis Ozoliņš, taču vairākuma laikā "Medveščak" ar bīstamiem uzbrukumiem neizcēlās.

Pirmās trešdaļas turpinājumā Zagrebas komanda izskatījās pārliecinošāk par mājiniekiem, vairāk kontrolējot ripu, taču ne vienai no vienībām ilgu laiku neizdevās izveidot reālas vārtu gūšanas iespējas, un pirmais periods tā arī noslēdzās - ar vienu vārtu deficītu rīdziniekiem.

Jau otrās trešdaļas pašā sākumā kādreizējā Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigzne Džonatans Čīčū trāpīja pa vārtu pārliktni, bet pēc tam Aleksandram Ņiživijam ar metienu no tuvas distances neizdevās pārspēt Horvātijas kluba vārtsargu Breiju Brastu. Cīņas 27.minūtē Lauris Dārziņš par pretinieka turēšanu ar nūju tika noraidīts uz divām minūtēm, taču arī šajā vairākumā "Medveščak" hokejisti neprata izveidot bīstamas iespējas gūt vārtus.

Perioda vidū rīdzinieki atkal palika mazākumā, uz noraidīto soliņa dodoties Marcelam Haščākam. Arī šo viena vīra pārsvaru "Medveščak" neprata realizēt, turklāt Rīgas "Dinamo" tā laikā pamanījās gūt vārtus - pretuzbrukumā devās Marcels Hosa un Krišjānis Rēdlihs, taču slovāks, veicot piespēli, ar rikošeta palīdzību raidīja ripu vārtos. Pēc neilga brīža jau mājiniekiem bija iespēja pirmo reizi šajā duelī spēlēt vairākumā, kurā Latvijas komanda spēlēja gana veiksmīgi, jo vienā no epizodēm Haščāka pielabotais raidījums trāpīja pa vārtu pamatni. Neilgi pēc tam rīdzinieki tomēr guva vārtus - Roberts Bukarts uzreiz pēc iemeta raidīja ripu uz vārtiem, kas atrada ceļu Zagrebas kluba vārtu devītniekā.

Pēc vārtu guvuma Rīgas "Dinamo" hokejisti aktivizējās, taču palielināt rezultāta starpību viņiem vairs neizdevās.

Trešā trešdaļa iesākās ar aktīvu hokeju abu komandu izpildījumā, bet perioda sākumā bīstamu metienu pa Brasta sargātajiem vārtiem izdarīja Mārtiņš Cipulis, taču Zagrebas vārtsargs bija vietā. Trešdaļas astotajā minūtē rīdziniekiem izdevās teicama saspēle pie pretinieku vārtiem, kas vainagojās ar vārtu guvumu - savus sestos vārtus šosezon guva Haščāks.

Pēc pāris minūtēm Dārziņš nopelnīja divas minūtes par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju, taču "Medveščak" vairākumā turpināja spēlēt nesekmīgi. Nedaudz vēlāk pie iespējas spēlēt vairākumā tika Rīgas "Dinamo" un viena vīra pārsvaru izdevās realizēt, kad no dažu metru attāluma Ozoliņa raidītā ripa atsitās pret vārtu stabiņu un atrada ceļu vārtos.

Nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika izskaņai laukumā parādījās asumi, bet Andris Džeriņš, aizstāvot komandas biedru Cipuli, nopelnīja 2+10 minūšu sodu, kārtējo reizi Rīgas komandu piespiežot spēlēt mazākumā, taču tajā sāncenšiem atkal neizdevās gūt vārtus. Pēcāk Zagrebas komanda vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču rīdzinieki pamanījās ripu raidīt vārtos, kad izcēlās Dārziņš.

Mača izskaņā Haščāks ar pretinieku spēlētāju izpelnījās abpusēju noraidījumu, tomēr tas spēles likteni vairs nemainīja.

Par labāko spēlētāju Rīgas "Dinamo" sastāvā tika atzīts Ozoliņš, bet Zagrebas komandas rindās - Mets Elisons, kurš savulaik spēlēja rīdzinieku rindās.

Latvijas klubam šis bija pirmais mačs kopš 28.janvāra, bet pēc tam līgā iestājās Soču olimpiskajām spēlēm veltīts pārtraukums.

Pirmajā abu komandu tikšanās reizē septembrī "Dinamo" izbraukumā sagrāva līgas debitantus ar 5:1.

Rīgas klubs uzvarējis pēdējās četrās KHL spēlēs pēc kārtas.

Pēc šī mača Rīgas "Dinamo" līdz regulārā čempionāta beigām būs atlikušas trīs spēles - piektdien savā laukumā pret finansiālo problēmu mākto Maskavas "Spartak", svētdien izbraukumā pret Minskas "Dinamo" un nākamajā otrdien atkal savā laukumā pret aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas "Donbass".

Pirms gaidāmajām Gagarina kausa spēlēm Rīgas "Dinamo" komandu piemeklējušas jūtamas sastāva problēmas. Vismaz mēnesi rokas lūzuma dēļ nevarēs spēlēt aizsargs Arvīds Reķis, muguras savainojuma dēļ šī sezona, visticamāk, ir beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš ir vienības rezultatīvākais spēlētājs. Kļuvis skaidrs, ka sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš iedzīvojies papēža kaula lūzumā, bet jau ilgstoši smagu traumu dēļ komandai nevar palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis un uzbrucējs Gints Meija.

Pašlaik nav zināms, vai līdz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumam par iespējamo diskvalifikāciju klubam varēs palīdzēt Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Latvijas klubs ar 90 punktiem 51 spēlē ieņem piekto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Līdz šim visvairāk punktus rīdzinieki bija nopelnījuši pirmajā KHL sezonā, kad 56 mačos tika pie 86 punktiem.

Tikpat punkti Rietumu konferencē pašlaik ir "Donbass" un Prāgas "Lev". Savukārt rīdzinieki par četriem punktiem apsteidz Maskavas CSKA, bet par pieciem - Medveščak".

Septiņas vadošās šīs konferences komandas jau nodrošinājušas vietu Gagarina kausa izcīņā.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" komandai kā minimālais mērķis bija izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.