28.01.2015. 21:25
Latvijas komanda Rīgas Dinamo, uzsākot Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta noslēdzošo mājas spēļu sēriju, šodien tiekas ar uzbrucēja Roberta Jekimova pārstāvēto Mitišču Atlant vienību, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

Maču no Arēnas Rīga iespējams iespējams vērot kanālos TV6 un TV5. Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 2:1 Dinamo labā, vārtus guvuši Miks Indrašis un Čārlzs Genovejs mājiniekiem, kā arī Sergejs Šmeļovs viesiem.

Mača ievadā pārsvars piederēja viesu komandai, kas regulāri prata apdraudēt Jakuba Sedlāčeka sargātos vārtus. Lai arī Dinamo ātri vien izdevās cīņu izlīdzināt, sestajā minūtē rezultātu atklāja Atlant, kad no vārtu priekšas izcēlās Šmeļovs. Mājinieki bīstamas epizodes pie sāncenšu vārtiem neradīja, turklāt trešdaļas vidū pēc Milana Jurčinas noraidījuma palika mazākumā. Tajā rīdzinieki darbojās nevainojami un savus vārtus nosargāja, bet 14.minūtē vēlreiz palika mazākumā. Tajā Dinamo komandai jau klājās grūtāk, bet vienā no epizodēm izgājienu pret sāncenšu vārtsargu Ati Engrenu nespēja izmantot Miks Indrašis.

Trešdaļas izskaņā abas komandas spēlēja ļoti aktīvi, bet rīdzinieku sastāvā labāko iespēju neizmantoja Kaspars Saulietis.

Otro trešdaļu mājinieki uzsāka aktīvi un savu panāca jau otrajā minūtē, kad pēc Laura Dārziņa individuālā veikuma izcēlās Indrašis. Turpinājumā rīdzinieki centās saglabāt uzņemtos apgriezienus, tomēr tuvāk gūtiem vārtiem bija viesi. Trešdaļas sestajā minūtē Dinamo komanda ieguva vairākumu, kurā uz sāncenšu vārtiem radīja pamatīgu spiedienu, taču nevienu no iespējām neizmantoja. Vienā no epizodēm viesus glāba vārtu stabs.

Spēles turpinājumā vairākas reizes vārtos labi darbojās Sedlāčeks, tomēr kopumā savu spēles stilu pretiniekiem izdevās uzspiest Dinamo komandai. Trešdaļas 14.minūtē par rupju spēli 5+20 minūšu disciplināro sodu saņēma Māris Bičevskis. Šajā epizodē pie divu minūšu noraidījuma tika arī viesi, bet sekojušajā mazākumā laukuma saimnieki darbojās ļoti pārliecinoši. Trešdaļas beigās pie Sedlāčeka vārtiem kautiņā iesaistījās Roberts Bukarts, tajā savai komandai nopelnot divu minūšu vairākumu. Tajā vairākus spēcīgus metienus izpildīja Jurčina, tomēr rezultāts nemainījās.

Jekimovs šim mačam nav pieteikts.

Rīdzinieku treneri mačam pieteikuši 22 hokejistus (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus). Vārtu drošība uzticēta Jakubam Sedlāčekam.

Dinamo sastāvs spēlei: Vārtsargi: #36 Sedlāčeks (#38 Delorjē ); aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #11 Sotnieks - #23 Jerofejevs, #28 Grīnbergs; Uzbrucēji: #89 Trotters - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #10 Dārziņš (K) - #16 Vilsons - #70 Indrašis, #18 Ābols - #25 Džeriņš - #87 Meija, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs, #71 Bukarts.

Abas komandas, kas arī turpina cīņu par vietu Gagarina kausā, savā starpā tiksies ceturto reizi šosezon - septembrī uzvaru savā laukumā ar 4:2 izcīnīja rīdzinieki, 7.decembrī Mitiščos uzvaru ar 4:1 svinēja mājinieki, bet 29.decembrī Rīgas Dinamo izbraukumā revanšējās ar 3:2.

Tieši ar iepriekšējo spēli pret Atlant sākās Rīgas Dinamo veiksmes sērija, kas jau ļāvis gandrīz sasniegt izslēgšanas spēļu zonu - kopš tā laika rīdzinieki astoņos mačos izcīnījuši sešas uzvaras, bet punktus nav guvuši vienīgi pret līgas līderi Maskavas CSKA. Pirms 29.decembra spēles Rīgas Dinamo no Atlant Rietumu konferences kopvērtējumā atpalika par 12 punktiem, bet tagad rīdziniekiem ir jau divu punktu pārsvars.

Zīmīgi, ka 24.februārī abas komandas ar savstarpēju spēli arī noslēgs regulāro čempionātu.

Arī Atlant vienība pēdējā laikā spēlē sekmīgi, uzvarot trijās no iepriekšējām četrām spēlēm, turklāt visās šajās cīņās pārspējot tiešos konkurentus par vietu Gagarina kausā.

Kaut Atlant komanda par Jekimova piesaistīšanu pavēstīja vēl Ziemassvētkos, tomēr uzbrucējs šajā laikā laukumā devies vien divos mačos, kopā nospēlējot tikai nepilnas desmit minūtes.

Noslēdzošās mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki piektdien tiksies ar Zagrebas Medveščak, svētdien spēkosies ar Bratislavas Slovan, bet nākamajā nedēļā norisināsies mači arī ar Jekaterinburgas Avtomobilist un Čeļabinskas Traktor.

Savukārt pēc tam pēdējie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā, turklāt vēl pa reizei būs jātiekas arī ar tiešajām konkurentēm Medveščak, Slovan un Atlant.

Rietumu konferencē Rīgas Dinamo ar 65 punktiem 50 mačos ieņem devīto vietu, no labāko astoņnieka atpaliekot par diviem punktiem.

Tikmēr Atlant ar 63 punktiem 49 cīņās pašlaik kopvērtējumā atrodas 11.pozīcijā.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430