04.01.2016. 22:01
Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta ļoti svarīgā mačā pirmdien savā laukumā ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Slovākijas klubam Bratislavas "Slovan", kas ir viens no rīdzinieku tiešajiem konkurentiem cīņā par vietu Gagarina kausa izcīņā.

Spēles pamatlaikā "Dinamo" komandā ar vārtu guvumu izcēlās Tims Sestito, bet viesu labā vārtus guva Pavols Skalickis, kamēr uzvaras "bullīti" realizēja Žiga Jegličs.

Jau spēles pirmajās sekundēs mājiniekiem bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Ginta Meijas metiens trāpīja pa vārtu stabiņu. Pirmajās spēles minūtēs aktīvāki bija rīdzinieki, taču mača rezultātu atklāt viņiem neizdevās. Pakāpeniski "Slovan" izlīdzināja mača gaitu, taču arī viņiem nesekmējās pārspēt "Dinamo" vārtsargu Jūakimu Ēriksonu.

Piecas minūtes pirms perioda beigām "Dinamo" jaunieguvums Filips Toluzakovs ar savu aktivitāti nopelnīja divu minūšu vairākumu, tomēr mājiniekiem to izmantot neizdevās. Uz to viesi atbildēja ar vārtu guvumu, kad divas minūtes pirms trešdaļas beigām Skalickis pēc piruetes raidīja ripu starp Ēriksona kājsargiem. Zaudējuši vārtus, rīdzinieki metās atspēlēties, tomēr pirmajā spēles nogrieznī panākt neizšķirtu viņiem nesekmējās.

Otrā perioda sākumā Lauris Dārziņš un Miķelis Rēdlihs izslidoja divatā pret vienu viesu aizsargu, tomēr uzbrukums noslēdzās ar neprecīzu metienu. Minūti vēlāk mājinieki nonāca mazākumā, kad par klupināšanu uz noraidīto soliņa devās Gunārs Skvorcovs. Izturējuši mazākumu "Dinamo" paši nonāca pie lieliskas iespējas izlīdzināt spēles rezultātu, tomēr Meija, lai gan apveda viesu vārtsargu Beriju Brastu, nespēja ieraidīt ripu vārtos.

Turpinājumā Rīgas klubs vēl vairāk metās uzbrukumā, bet Skvorcovs atkal nopelnīja divu minūšu noraidījumu, tiesa aizturētā soda laikā arī "Slovan" pārkāpa noteikumus. Perioda vidū jau Bratislavas hokejisti bija iespieduši "Dinamo" aizsardzības zonā, taču pāris minūtes vēlāk rīdzinieki nopelnīja vairākumu, ko gan neizmantoja. Tomēr piecas minūtes pirms trešdaļas beigām cīņā vārtu priekšā Sestito pēc pagrieziena raidīja ripu vārtos un panāca neizšķirtu.

Nedaudz vēlāk mājiniekiem bija iespēja izvirzīties vadībā, tomēr pēc izgājiena divatā pret vienu viesu aizsargu Toluzakova raidītā piespēle neatrada ceļu līdz Vitālijam Pavlovam. Trešdaļas pēdējās minūtēs "Dinamo" turpināja uzbrukt, kas gan ar vārtu guvumu nenoslēdzās.

Trešais periods iesākās ar abu komandu aktīviem uzbrukumiem, turklāt Toluzakovs teju guva savus pirmos vārtus - viņa mestā ripa atsitās pret vārtu pārliktni un lidoja pāri. Pēc videoatkārtojumu noskatīšanās tiesneši vārtus neieskaitīja, bet minūti vēlāk Lauris Dārziņš devās uz noraidīto soliņa, taču "Slovan" iegūto vairākumu nerealizēja.

Trešdaļas vidū pie laba metiena tika Pavlovs, kurš gan ripu uzmeta tieši virsū Brastam. Turpinājumā izcīnīt uzvaru lielākas iespējas bija viesiem, tomēr gan pašu neprecizitāte, gan Ēriksona labā spēle neļāva mainīties mača rezultātam. Pamatlaikā nevienai no komandām 2:1 panākt neizdevās, tādējādi vienībām bija jāaizvada piecu minūšu papildlaiks.

Pagarinājuma sākumā abas komandas apmainījās ar aktīviem uzbrukumiem, kas gan nebeidzās ar vārtu guvumiem. Divarpus minūtes hokejisti spēlēja bez pārtraukumiem un papildlaika vidū pie Ēriksona sargātajiem vārtiem apmainījās asumiem, par ko gan sodīti netika. Pēdējā pagarinājuma minūtē mājinieki izdarīja spiedienu uz "Slovan" vārtiem, tomēr uzvarētājs arī šajā piecminūtē netika noskaidrots.

Pēcspēles metienu sērijā kā pirmais no "Dinamo" komandas savu mēģinājumu izpildīja Toluzakovs, kurš bija neprecīzs, turpretī otrā laukumā galā Žiga Jegličs savu metienu realizēja. Otrais mēģinājums rīdzinieku komandā pienācās Mikam Indrašim, kura metienu Brasts spēja ķert, taču ripa kuriozā veidā atrada ceļu uz "Slovan" vārtiem. Tāpat savu mēģinājumu realizēja arī viesi, bet Dārziņš panāca 2:2, tiesa, Bratislavas hokejistiem pienācās vēl viens metiens, kuru atvairīja Ēriksons.

Arī ceturto sēriju viesiem iesāka Jegličs, kurš bija precīzs, bet Dārziņš savā otrajā mēģinājumā bija neprecīzs, tādējādi "Dinamo" piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Zīmīgi, ka "Slovan" vārtsargs Brasts šodien tika nosaukts par labāko savas pozīcijas spēlētāju aizvadītajā nedēļā.

Šī bija trešā komandu savstarpējā spēle šosezon, bet iepriekšējos divos gadījumos uzvaru svinējuši "Slovan" hokejisti - 3:2 pagarinājumā un 2:1 pēcspēles metienu sērijā.

Pēc mača ar "Slovan" rīdzinieki trešdien savā laukumā tiksies ar Zagrebas "Medveščak" no Horvātijas, bet pēc tam piektdien un svētdien gaidāmi izbraukumi pie Podoļskas "Vitjaz" un Maskavas "Dinamo".

Kopumā Rīgas "Dinamo" janvārī aizvadīs deviņas mājas spēles, bet izbraukumā būs jāspēkojas vien trīs reizes.

Kā zināms, neilgi pirms svētkiem Rīgas kluba sastāvu piemeklēja izmaiņas, jo no tā tika atbrīvoti čehu aizsargs Tomāšs Kundrāteks un somu uzbrucējs Ville Leino, bet komandas rindas pastiprinājuši Latvijas virslīgas rezultatīvākais hokejists Bruno Zabis un krievu uzbrucējs Filips Toluzakovs.

Zīmīgi, ka Kundrāteks uzreiz pēc tam pievienojās tieši "Slovan" klubam, kura sastāvā paguvis aizvadīt četras spēlēs, gūstot vienus vārtus un veicot trīs rezultatīvas piespēles. Tiesa, visus rezultativitātes punktus aizsargs guva jau savā pirmajā mačā.

Tāpat kļuvis zināms, ka Rīgas "Dinamo" kapteinis vairs nav uzbrucējs Lauris Dārziņš - šos pienākumus no viņa pārņēmis Kristaps Sotnieks. Kapteiņa asistenti gan palikuši nemainīgi - tie joprojām ir uzbrucējs Tims Sestito un aizsargs Krišjānis Rēdlihs.

Iepriekšējo maču rīdzinieki aizvadīja 28.decembrī, kad neizteiksmīgā spēlē ar 1:4 piekāpās latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienībai, ko trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns.

Rīgas "Dinamo" ar 54 punktiem 43 mačos atrodas 12.pozīcijā Rietumu konferencē. Rīdziniekiem pietrūkst 13 punktus, lai būtu konferences labāko astoņu komandu vidū, kas nodrošinātu iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā.

Savukārt "Slovan" ar 67 punktiem 47 spēlēs ir šīs konferences astotajā pozīcijā.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles - pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām - Minskas "Dinamo", Zagrebas "Medveščak" un Bratislavas "Slovan" - rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču - komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas "Dinamo" otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.