19.01.2016. 21:43
Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, turpinot cīņu par izslēgšanas spēlēm, šodien savā laukumā tiekas ar Habarovskas Amur.

Abu vienību dueli no Arēnas Rīga var vērot televīzijas kanālā TV6.

Mača 3.trešdaļā rezultāts ir 1:2 viesiem par labu. Mājinieku labā vārtus guvis Kaspars Saulietis, tikmēr rīdzinieku labākais vārtu guvējs Tims Sestito iedzīvojies pleca savainojumā un nogādāts slimnīcā tālāku izmeklējumu veikšanai.

Pirmie vārti tika gūti jau ar pirmo rīdzinieku metienu pa vārtiem, kad trešajā minūtē Saulietis pie zilās līnijas uztvēra tālu Edgara Kuldas piespēli, izgāja pret vārtiem un pārspēja Aleksandru Pečurski. Ceturtajā minūtē rīdzinieki nopelnīja vairākumu, bet tā izciešanas laikā Akims Aliju no muguras iegrūda bortā Rīgas Dinamo labāko vārtu guvēju Timu Sestito, kurš neveiksmīgi traumēja plecu. Ar Aliju izkāvās Gints Meija, bet Nigērijā dzimušais spēlētājs tika noraidīts uz 5+20 minūtēm.

Līdz ar to rīdziniekiem bija iespēja gandrīz pusotru minūti spēlēt piecatā pret trijiem, tomēr šajā laikā nekas bīstams netika izveidots. Pilnu laiku vairākumā neizdevās aizvadīt, jo pie noraidījuma tika arī Andris Džeriņš. Kopumā Amur pirmajā trešdaļā spēlēja ļoti rupji, bet nevienai no komandām iniciatīvu iegūt neizdevās un Rīgas Dinamo saglabāja vadību ar 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā Rīgas Dinamo sastāvā debitēja 19 gadus vecais uzbrucējs Gatis Sprukts, bet drīz vien rīdzinieki ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr šajās divās minūtēs atkal radās grūtības izveidot bīstamus momentus. Jau pirmajā trešdaļā Amur izdarīja trīsreiz vairāk metienu nekā mājinieki, un līdzīga tendence bija arī otrajā spēles daļā, tomēr Sedlāčeks turpināja darboties ļoti pārliecinoši.

Trešdaļas vidū Amur guva vārtus ar metienu no zilās līnijas, tomēr neilgi pirms tam ripa bija atstājusi zonu, tāpēc rezultāts nemainījās. Diezgan izteikts pārsvars turpināja piederēt Amur komandai un pāris sekundes pirms otrās trešdaļas beigām beidzot izcēlās, kad izcēlās Aleksejs Bivaļcevs, panākot 1:1. Pirmajās divās trešdaļās Rīgas Dinamo pa pretinieku vārtiem izpildīja tikai astoņus metienus.

Rīdzinieku treneri mačam pieteikuši 22 hokejistus (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus). Slimības dēļ spēli izlaidīs aizsargs Stīvens Seigo. Vārtu drošība arī šovakar uzticēta Jakubam Sedlāčekam.

Vārtsargi: #36 Jakub Sedlaček (#30 Joacim Eriksson); aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #3 Ēriks Ševčenko, #11 Kristaps Sotnieks (K) - #97 Kristaps Zīle, #23 Aleksandrs Jerofejevs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Māris Jass; uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #43 Tim Sestito - #87 Gints Meija, #13 Gunārs Skvorcovs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #89 Filipp Toluzakov - #72 Vitālijs Pavlovs - #19 Miķelis Rēdlihs, #17 Kaspars Saulietis - #24 Bruno Zabis - #32 Edgars Kulda, #52 Gatis Sprukts.

Ar šo maču rīdzinieki turpina mājas spēļu maratonu, jo turpinājumā savā laukumā gaidāmi vēl trīs mači pēc kārtas, bet nākamā cīņa izbraukumā tiks aizvadīta vien 30.janvārī. Turpinājumā rīdzinieki ceturtdien uzņems Novosibirskas Sibirj.

Abas komandas šosezon jau vienreiz ir spēkojušās, kad Dinamo viesos piekāpās ar 1:4.

Kā zināms, pirms divām nedēļām Rīgas Dinamo kluba vadība neveiksmīgā snieguma dēļ no galvenā trenera amata atlaida somu Kari Heikili, kā arī viņa palīgu un tautieti Raimo Helminenu, bet par galvenā trenera pienākumu izpildītāju iecēla Normundu Sējēju, kurš turpina pildīt arī ģenerālmenedžera pienākumus.

Pēc somu atbrīvošanas rīdzinieki aizvadīja divus mačus izbraukumā - vispirms ar 3:1 tika pieveikts Podoļskas Vitjaz, bet pēc tam ar 1:2 nācās piekāpties pašlaik savainotā uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētajai Maskavas Dinamo. Trešdien, uzsākot septiņu mājas spēļu sēriju, Rīgas klubs ar 1:2 piekāpās Austrumu konferences līdervienībai Omskas Avangard, savukārt piektdien ar 4:3 mača papildlaikā rīdzinieki uzveica KHL vājāko komandu Novokuzņeckas Metallurg. Uzvarētājiem trīs vārtus guva amerikāņu uzbrucējs Tims Sestito, turklāt pirmoreiz šosezon kāds Latvijas vienības spēlētājs atzīmējies ar hat-trick. Savukārt svētdien rīdzinieki ar 4:2 uzvarēja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas Admiral, bet pa diviem vārtiem šajā spēlē iemeta Filips Toluzakovs un Lauris Dārziņš.

Visticamāk, šī sezona ir noslēgusies Rīgas Dinamo aizsargam Krišjānim Rēdliham, kuram konstatēts nopietns kājas savainojums un tā sadziedēšana prasīs četras līdz sešas nedēļas. Šosezon hokejists izcēlies ar diviem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, kā arī pozitīvu lietderības koeficentu +3.

Amur ar 62 punktiem 52 spēlēs ieņem 11.vietu Austrumu konferencē. Iepriekšējās piecās spēlēs Amur guvusi trīs uzvaras.

Kaut rīdzinieki no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek par 14 punktiem, cerības uz Gagarina kausu saglabā, jo vairākas konkurentes aizvadījušas pat par 3-5 spēlēm vairāk. Rīgas Dinamo ar 62 punktiem 49 spēlēs ieņem 12.vietu Rietumu konferencē, bet astotajā pozīcijā esošā Slovākijas komanda Bratislavas Slovan tikusi pie 79 punktiem 52 cīņās.

Līdz sezonas beigām Rīgas Dinamo atlicis aizvadīt vēl 11 spēles, no kurām astoņas būs savā laukumā.