22.11.2015. 08:22
Latviešu talants Kristaps Porziņģis sestdien izcēlās ar 24 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē un aizveda Ņujorkas Knicks komandu līdz ceturtajai uzvarai pēc kārtas.

Aizvadītajā mačā Knicks izcīnīja panākumu izbraukumā ar rezultātu 107:102 (24:26, 34:27, 21:24, 28:25). Šī Porziņģim bija otrā spēle karjerā un šonedēļ, kurā viņš gūst vismaz 20 punktus, bet Knicks izcīnīja pirmo uzvaru Hjūstonā 11 gadu laikā, kā arī pārtrauca 11 zaudējumu sēriju pret Rockets.

Porziņģis šoreiz nospēlēja 35 minūtes un 48 sekundes, realizējot sešus no deviņiem izpildītajiem divpunktu raidījumiem, divus no trim tālmetienus un visus sešus soda metienus.

No 14 atlēkušajām bumbām latvietis deviņas savāca aizsardzībā, bet tāpat viņam šajā mačā divas rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas un septiņi bloķēti metieni.

Laikā, kad Porziņģis atradās laukumā, Knicks iemeta par 14 punktiem vairāk, nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs mačā.

Pagājušajā sezonā Rockets aizkļuva līdz Rietumu konferences finālsērijai, tomēr šo sezonu vienība iesākusi neveiksmīgi un jau pirms šīs cīņas iepriekšējās piecās spēlēs bija piedzīvoti seši zaudējumi, kas šonedēļ lika mainīt galveno treneru, tāpēc tagad Kevina Makheila vietā stājies viņa līdzšinējais palīgs Džons-Blērs Bikerstafs.

Pirmos punktus mačā nu jau kārtējo reizi guva tieši Porziņģis, bet pirmo izrāvienu veica mājinieki un Knicks pirmās ceturtdaļas vidū nokļuva iedzinējos ar rezultātu 8:15. Vēl viens Porziņģa pustālais metiens gan drīz vien samazināja deficītu līdz 14:17, bet Hosē Kalderons ar tālmetienu izlīdzināja rezultātu un šajā brīdī Porziņģis tika nomainīts. Savukārt pēc pirmās ceturtdaļas Ņujorkas klubs zaudēja ar 24:26.

Otrajā ceturtdaļā Knicks pamatsastāva garie spēlētāji Porziņģis un Robins Lopess laukuma atgriezās jau trešajā minūtē, latvietim drīz vien realizējot tālmetienu. Turpinājumā Porziņģis neiemeta pēc tam, kad bija veicis gājienu ar bumbu pāri visam laukumam, bet bija precīzs āķa metienā un vēl vienā trīspunktu raidījumā, kas par viņu lika sajūsmināties arī spēles komentētājiem Hjūstonā, bet latvietis jau otrās ceturtdaļas vidū bija savācis 12 punktus.

Ar vēl vienu pustālo metienu Porziņģis izvirzīja savu komandu vadībā ar 43:42, bet puslaiku Knicks noslēdza ar 58:53. Šajā laikā latvietis bija nospēlējis 18 minūtes, guvis 14 punktus un izcīnījis četras bumbas zem groziem.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Porziņģis realizēja vēl vienu āķa metienu, bet Knicks turējās nelielā vadībā, kaut piezīmju problēma bija piemeklējusi vienības līderi Karmelo Entoniju. Porziņģis tika nomainīts vien divas ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām, kad "Knicks" bija priekšā ar 75:72 un viņam tobrīd bija ilgākais spēles laiks starp visiem basketbolistiem. Savukārt pirms pēdējām 12 minūtēm Ņujorkas klubs atradās vadībā ar 79:77.

Ceturtajā ceturtdaļā pēc Porziņģa atgriešanās laukumā pret viņu īsā laikā divreiz tika pārkāpti noteikumi un latvietis realizēja divus soda metienus. Brīdī, kad spēle turpināja nevesties Entonijam, izšķirošās ceturtdaļas vidū iniciatīvu vairākkārt uzņēmās Porziņģis un šajā brīdī viņš arī oficiāli noformēja kārtējo double-double.

Kaut Rockets regulāri spēja panākt neizšķirtu, pirmo un vienīgo vadību otrajā puslaikā viņi ieguva 100 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad izvirzījās priekšā ar 99:98. Nākamajā uzbrukumā pēc pašaizliedzīgas cīņas zem groza atkal tika pārkāpti noteikumi pret Porziņģi, kas latvietim sāpēs lika saķert pirkstu, tomēr viņš realizēja divus sekojošos soda metienus. Turpinājumā Knicks vairs vadību neatdeva, gūstot ceturto uzvaru pēc kārtas.

Komandas rezultatīvākajam spēlētājam Porziņģim ar 16 punktiem sekoja Ārons Aflalo, bet Entonijs mača beigās spēja pakāpties līdz 14 punktu robežai.

Tikmēr Rockets līderis Džeimss Hārdens tika pie 24 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm.

Izcīnot nu jau kārtējo panākumu, Knicks komanda ar astoņiem panākumiem 14 spēlēs pacēlusies uz Austrumu konferences astoto vietu, bet "Rockets" ar piecām uzvarām ir Rietumu konferences 11.pozīcijā.

Knicks komandai atlikušas vēl divas izbraukuma sērijas spēles Floridā - pirmdien ar Maiami Heat, bet trešdien ar Orlando Magic. Savukārt piektdien jau Heat tiks uzņemti savā laukumā, bet pēc tam sekos mājas spēle ar Rockets.

Kaut Heat ir viena no Austrumu konferences līderēm, sestdien tā ilgstoši atradās iedzinējos un noslēgumā tikai ar 96:91 (16:28, 16:19, 35:27, 29:17) savā laukumā uzveica līgas pastarīti Filadelfijas 76ers, kas, skaitot arī pagājušās sezonas beigas, piedzīvoja 24.zaudējumu pēc kārtas un vairs ir tikai divu zaudējumu attālumā no līgas antirekorda.

Knicks Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru.

Līdz šim pasaules spēcīgākajā basketbola līgā bija spēlējuši tikai divi Latvijas basketbolisti - Andris Biedriņš savas karjeras laikā pārstāvēja Goldensteitas "Warriors" un Jūtas Jazz. Viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guva 6,3 punktus un izcīnīja 7,0 atlēkušās bumbas, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un savācot 11,2 atlēkušās bumbas.

Savukārt pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Gundars Vētra aizvadīja 13 spēles Minesotas Timberwolves komandā.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933