10.08.2014. 23:27
Svētdien notikušā Rīgas triatlona nozīmīgākajā distancē - Eiropas kausa ieskaites sprinta sacensībās - pie uzvarām tika Itālijas un Šveices pārstāvji, informēja Latvijas Triatlona federācija.Kopumā pilsētas centrā notikušajās sacensībās uz...

Kopumā pilsētas centrā notikušajās sacensībās uz starta izgāja vairāk kā 300 dalībnieku no 37 valstīm, kas startēja gan vecuma grupu sacensībās un Sportland komandu stafetē, gan Eiropas kausa ieskaitē.

Elites grupas sportisti veica 750 metrus peldus, 20 kilometrus ar velosipēdu un piecus kilometrus skriešus. Starp 68 sportistiem labākais bija šveicietis Patriks Rīners, kurš finišēja pēc 53 minūtēm un 31 sekundes, apsteidzot divus konkurentus no Izraēlas.

Šajā pašā distancē dāmām, startējot 23 sportistēm, uzvarēja itāliete Andželika Olmo ar laiku stunda viena minūte un četras sekundes. Viņas tuvākās sekotājas bija sportistes no Dienvidāfrikas un Krievijas.

No Latvijas pārstāvjiem labāko rezultātu uzrādīja Andrejs Dmitrijevs, finišējot 58.vietā. Dāmām Latviju pārstāvēja tikai Baiba Medne, kurā finišēja 21.vietā.

Savukārt vecuma grupu sacensībās Latvijai pirmās vietas atnesa Valērijs Čurgelis, Samanta Krampe, Pauls Audzēvčs, Raimonds Levickis, Daniela Leitāne, Alekss Alsbergs, Gints Skroderis, Sandris Šika, Antra Roga, Jānis Ozoliņš, Anatolijs Levša un Elmārs Eleksis.

Šīs var uzskatīt par nozīmīgākajām triatlona sacensībām Latvijas vēsturē.