21.06.2015. 21:12
Talantīgais Latvijas braucējs Reinis Nitišs svētdien Vācijā notiekošā pasaules rallijkrosa čempionāta "Supercar" klases piektā posma pusfināla startā piedzīvoja sadursmi un no turpmākajām sacensībām izstājās."Olsbergs MSE" komandu...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

"Olsbergs MSE" komandu pārstāvošais Nitišs pusfinālā startēja no pirmās rindas un jau pirmajā taisnē sadūrās ar trim automašīnām, nolauzdams priekšējo labējo riteni.

Pusfinālā uzvaru izcīnīja francūzis Davī Žanī, bet aiz viņi finišēja zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš startā uzsita pa Nitiša mašīnas aizmuguri, tādejādi izraisīdams avāriju.

Par kvalifikācijas braucieniem un pusfinālu Nitišs šajā posmā izcīnīja 15 punktus.

"Šīs sacensības bija kā karuselis. Vispirms kāpu augšā un tad, pusfinālā, strauji nokritu lejā. Pusfinālā man izdevās labs starts, taču saņēmu vairākus grūdienus no konkurentu automašīnām. Grūdiena brīdī bija liels ātrums, un es nejutu, ka mašīnai ir bojājumi. Veicu korekcijas ar stūri un pārslēdzu pārnesumu, pirms jutu, ka sadursmē cietusi mašīnas piekare. Viss notika patiešām ātri," sacensības komandas pārstāvjiem komentēja Nitišs, kurš pirms nākamā jūtoties labi, jo šajā nedēļas nogalē latvietis bijis ātrs.

Pēc pirmajiem pieciem šīs sezonas posmiem kopvērtējuma līderis ar 138 punktiem ir norvēģis Peters Sūlbergs, kamēr Nitišs ar 77 punktiem atrodams piektajā pozīcijā. Tikpat punktus ir izcīnījis Žanī, bet divus punktus priekšā latvietim un francūzim ir Timijs Hansens no Zviedrijas.

Tikmēr paralēli notiekošajā Eiropas rallijkrosa čempionāta trešajā posmā latviešu braucējs Jānis Baumanis uzvarēja savā pusfināla braucienā, tādejādi sasniedzot finālu "Super 1600" klasē.

Tomēr arī Baumanis piedzīvoja neveiksmi, fināla braucienā saduroties ar citu auto, taču latvietis spēja sasniegt finišu un izcīnīt piekto vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā "Super 1600" klasē līderis pēc trim posmiem ar 70 punktiem ir pirmo divu etapu uzvarētājs Baumanis, par deviņiem punktiem apsteidzot savu tuvāko sekotāju komandas biedru Timuru Šigabudinovu no Krievijas.

Kā zināms pērn Nitišs izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā, sasniedzot augstāko panākumu Latvijas autosporta vēsturē. No sezonas 12 posmiem Nitišs uzvarēja vienā, bet kopumā viņš piecas reizes kāpa uz goda pjedestāla.

Šogad "Supercar" klasē debitē arī Baumanis, kuram "Peugeot-Hansen" komandas izveidotajā jauno talantu programmā "Hansen Talent Development" plānota dalība trijos posmos.

Tāpat Baumanis "Set Promotion" komandas sastāvā šogad piedalīsies visos septiņos Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos "Super 1600" klasē, kur pērn sezonas kopvērtējumā viņš izcīnīja bronzu. Sezonu iepriekš "Super 1600" klasē bija triumfējis Nitišs.

Šajā sezonā pasaules čempionāta kalendārā iekļauti 13 etapi.

Kā zināms, no 2016. līdz 2020.gadam viens no čempionāta posmiem varētu tikt rīkots arī Latvijā.Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties