11.09.2014. 15:58

Visātrākajā, Superbike klasē par uzvaru cīnījās jau Rīgas posmā redzētie igauņi Hanno Velts un Martins Partelpoegs. Diemžēl gaidītā intriga finišā izpalika, jo slodzi neizturēja Partelpoega motocikla aizmugurēja riepa un Velts varēja  svinēt priekšlaicīgu uzvaru sacīkstē un arī Baltijas čempionātā. Biķernieku trases motoapļa jaunā rekorda īpašnieks Andrejs Grīnbergs (Motoaplis) bija piesardzīgs un finišu sasniedza piektais. Kā sestais tika klasificēts Ilmārs Rudzons (Motoaplis), bet Andrejs Kuzņecovs palika desmitajā vietā.

Ātrākais Latvijas braucējs Superstock 600 klasē Jānis Eglītis (Eglic Racing) jau priekšbraucienos uzrādīdams trešo kvalifikācijas laiku, pieteica sevi pjedestāla pretendentu lokam. Sacīkšu brauciena sakumā iegūtā vadība tika zaudēta burtiski dažus apļus pirms finiša, kad soms Henri Ukonaho veica izšķirošu apdzīšanas manevru. Prieku par sīvā cīņā izcīnīto otro vietu aptumšoja tiesnešu lēmums piešķirt Jānim 20 sekunžu sodu par pāragru startu. No skatītāju viedokļa strīdīga situācija rezultējās ar mūsu braucēja ceturto vietu finiša protokolā. Tas gan bija pietiekami, lai pērnā gada uzvarētāja titulam B 600 klasē pievienotu arī šīgada čempiona laurus Superstock 600.

B 1200 klasē pēc cīņas 15 apļu garumā līdz trešajai vietai aizcīnījās Māris Dankerts (Stuntfighters), kuram ar izcīnītajiem punktiem pietika, lai Latvijas kopvērtējumā apsteigtu Aināru Štrobergu (Motoaplis), kurš Pērnavā palika piektais. Kalvis Margevics (Eglic Racing) finišēja sestais, Gundars Borovskis (Motokurzeme) septītais. B 600 klasē starp diviem somu braucējiem finišā kā otrais bija Dainis Liņķis (Motoaplis) un kopvērtējumā kļuva pirmais gan Latvijas, gan Baltijas ieskaitē. Rolands Legzdiņš (Motoaplis) finišu sasniedza kā astotais, Normunds Lojāns (Motoaplis) desmitais, bet Kalvis Logins (Motoaplis) - vienpadsmitais.

Bez latviešiem neiztika arī hobija, C klases, apbalvošana. Sergejs Paņevins (Motoaplis) izcīnīja 3.vietu, par nieka tiesu apsteigdams ceturto finišējošo - Oskaru Ritmani. Māris Gržibovskis (Motoaplis) atbrauca piektais, bet Juris Ārgalis septītais.

Līdz ar šīm sacensībām noslēgusies Baltijas motošosejas sezona, kas paliks atmiņā ar jauno Biķernieku motoapļa rekordu, mūsu motošosejas braucēju veiksmīgajiem startiem ārzemēs un aktualizēto trašu uzlabošanas jautājumu Latvijā un Lietuvā.