10.01.2016. 14:47
Latvijas kamaniņu sporta komanda svētdien izcīnīja otro vietu stafetes sacensībās, kas bija noslēdzošās Siguldā notikušā Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā.

Pirmo posmu Latvijai veica Elīza Cauce, otrajā posmā latviešiem palīdzēja Artūrs Dārznieks, kurš kungu sacensībās aizvadīja ļoti labu otro braucienu, bet stafeti noslēdza Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa pilotētais divnieks.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Vācijas komanda, kā sastāvā startēja Tatjana Hefnere, Fēlikss Lohs un divnieku ekipāža Tobiass Vendls/Tobiass Artls. Vācieši stafetes distances posmus veica divās minūtēs un 14,386 sekundēs.

Finišā Latvija no Vācijas atpalika par 0,219 sekundēm, bet trešajā vietā esošā Krievija uzvarētājiem zaudēja 0,371 sekundi.

Pēc Cauces veiktā etapa latvieši līderei Vācijai zaudēja 0,203 sekundes. Otrā posma sākumā Dārznieks sāka iedzīt vāciešus, tomēr finišā handikaps palika aptuveni tāds pats.

Lai gan Gudramovičs/Kalniņš savā posmā trases pirmajā daļā sāka vēl vairāk zaudēt Vācijai, tomēr līdz finišam viņi atguva zaudēto un nosargāja otro vietu.

Kā zināms, sezonas ievadā komandu stafetes sacensībās Latvija izcīnīja vēl divas otrās vietas. Pateicoties lieliskajam sniegumam, Latvijas komanda ar 255 punktiem ir Pasaules kausa līdere, kamēr par deviņiem punktiem mazāk Vācijai. Tikmēr trešā ir ASV, kas izcīnījusi 210 punktus.

Jau vēstīts, ka sestdien Siguldā Latvijas sportisti priecēja ar gana labiem rezultātiem, jo dāmām ceturto vietu izcīnīja Elīza Cauce, kamēr 17.vietā bija Ulla Zirne, kurai šīs bija pirmās sacensības šosezon. Tikmēr divnieku ekipāžām otro vietu ieguva Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kamēr brāļi Andris un Juris Šici bija ceturtie. Savukārt vēl viena Latvijas ekipāža Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels tikmēr divu braucienu summā ierindojās 11.vietā.

Savukārt svētdien desmito vietu sacensībās kungiem izcīnīja Riks Kristens Rozītis, bet 13.vietā ierindojās Inārs Kivlenieks. Trīs pozīcijas zemāk kā Kivlenieks bija Artūrs Dārznieks, bet Kristapam Mauriņam iegūta 23.vieta.

Kā zināms, pērn februārī Siguldā notika pasaules čempionāts kamaniņu sportā, kur gan augstāko vietu Latvija ieguva stafetē, izcīnot septīto pozīciju, bet individuāli pašmāju sportistiem tik labi neklājās.