04.11.2015. 21:08
Latvijas handbola izlase 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē ar 31:22 (15:12) Dobelē uzveica Grieķijas valstsvienību.

Astoņus vārtus Latvijas izlases labā guva Dainis Krištopāns, kamēr septiņi precīzi raidījumi Aivja Jurdža rēķinā. Tikmēr viesu rindās astoņus punktus guva Virons Papadopuls.

Spēles rezultātu mača 73.sekundē atklāja grieķis Papadopuls, tomēr pēc pusminūtes Krištopāns panāca neizšķirtu. Tāpat Krištopāns Latvijas izlasei palīdzēja atspēlēties arī pēc nākamajiem diviem vārtu zaudējumiem (3:3).

Turpmākās desmit minūtes cīņa ritēja punkts punktā, līdz Krištopāns mājiniekiem panāca divu vārtu pārsvaru (7:5), bet četras minūtes vēlāk pēc Jāņa Pavloviča precīza raidījuma Latvijai jau trīs punktu atstatums (9:6).

Turpinājumā Latvijas izlase spēja noturēties vadībā un divas minūtes pirms pirmā puslaika beigām pēc Jurdža precīza metiena komandas vēl joprojām šķīra trīs punkti. Pēdējās divās puslaika minūtēs komandas punktus neguva un pārtraukumā izlases devās rezultāta tablo vēstot 15:12 Latvijas valstsvienības labā.

Otro puslaiku ar vārtu guvumu atklāja Jurdžs (16:12), bet astotajā minūtē Māris Veršakovs panāca jau septiņu punktu pārsvaru (20:13). Turpinājumā Latvijas izlase savus pretiniekus turēja drošā attālumā un deviņas minūtes pirms finālsvilpes Austris Tuminskis mājiniekiem panāca jau deviņu vārtu atstatumu (27:18).

Savukārt divas minūtes vēlāk pēc Krištopāna precīza raidījuma mājinieku pārsvars sasniedza desmit punktus (28:18). Līdz finālsvilpei latvieši ļāva grieķiem nedaudz pietuvoties, bet tas netraucēja mājiniekiem izcīnīt drošu uzvaru ar 31:22.

Cikla otrajā mačā Latvija svētdien viesosies Ukrainā, bet vēl vienā grupā ar šīm komandām spēlē arī Kipra.

Sacensībās tiks izspēlēts divu apļu turnīrs un tas noslēgsies nākamā gada sākumā. Katras apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies izslēgšanas spēļu kārtai, kas notiks nākamā gada jūnijā. Uzvarot izslēgšanas spēlēs, komanda iekļūs pasaules čempionātā, kas 2017.gada janvārī notiks Francijā.

Latvijas izlases treneri Uģis Vikštrems un Andrejs Narnickis pirms pirmajām divām spēlēm kandidātu sarakstā iekļāvuši pārsvarā "SynotTip" virslīgas spēlētājus.

Jau iepriekš bija zināms, ka valstsvienībai šajos mačos nepalīdzēs viens no līderiem Ģirts Lilienfelds, kurš pirms mēneša Vācijas otrās bundeslīgas spēlē salauza īkšķi. Viņa atgriešanās ierindā paredzēta aptuveni novembra vidū. Savainojuma dēļ kandidātu lokā nav iekļauts arī Elvijs Borodovskis.

Tāpat valstsvienības sastāvā nav Evara Klešnika, kurš nesen pagarināja līgumu ar Vācijas pirmās bundeslīgas klubu "Wetzlar" uz vēl vienu sezonu. Tiesa, spēlētājs ar treneri Vikštremu vienojies, ka izšķirošajās kvalifikācijas cikla spēlēs, ja nepieciešams, Klešniks mēģinās darīt visu, lai palīdzētu valstsvienībai.

Toties ierindā būs pārējie nozīmīgie spēlētāji, ieskaitot Daini Krištopānu, Aivi Jurdžu un Jāni Pavloviču.

Septiņi no 18 sastāvā iekļautajiem spēlētājiem pārstāv ārzemju klubus, bet lielākā daļa (11) ir pašmāju čempionātā jeb "SynotTip" virslīgā spēlējošie. Zināmas problēmas ir vārtsargu līnijā, kur savainots Edgars Kukša. Kā norādījis Vikštrems, neliels savainojums ir arī Artūram Kuģim, taču viņš sastāvā iekļauts. Tāpat uz kvalifikācijas spēlēm izsaukti arī Latvijā spēlējošie vārtsargi Viktors Turkupols un Helmuts Tihanovs. Viņi visi dažādos laikos valstsvienības vārtus jau sargājuši.

Kā otrdien preses konferencē teica Vikštrems, Grieķijas izlase ir obligāti jāuzvar, bet par apakšgrupas favorīti viņš uzskata Ukrainu.

Pasaules čempionātā Eiropu pārstāvēs 12 komandas. Neskaitot mājinieci - pašreizējo pasaules čempioni Franciju - finālturnīram jau kvalificējusies arī planētas vicečempione Katara. Automātiski pasaules čempionātam kvalificēsies arī nākamā gada Eiropas čempionāta pirmo trīs vietu ieguvējas.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301