20.05.2015. 19:55
"Jelgavas" futbolisti trešdien, spēlējot mazākumā, Latvijas kausa finālā ar 2:0 (2:0) uzvarēja pašreizējos valsts čempionus "Ventspili", tādejādi šo trofeju iegūstot jau otro gadu pēc kārtas.Zīmīgi, ka šī bija trešā reize, kad "Jelgavas"...

Zīmīgi, ka šī bija trešā reize, kad "Jelgavas" komanda spēlēja Latvijas kausa finālā un visās tā arī triumfējusi.

Uzvarētāju labā pa vārtiem guva Nigērijas uzbrucējs Kenedijs Eriba un komandas kapteinis Gints Freimanis.

Latvijas kausa izcīņas fināls pirmo reizi norisinājās Ventspilī, bet šis mačs iesākās "Jelgavai" nelabvēlīgi, jo jau ceturtajā minūtē sarkano kartīti nopelnīja jelgavnieku senegāliešu aizsargs Abdulajs Dialo. Cīņa kopumā iesākās ar asu spēli, bet tieši viesi no Jelgavas atklāja rezultātu, kad desmitajā minūtē izcēlās Eriba, bet turpinājumā abām komandām bija iespēja izcelties, lai gan neliels pārsvars piederēja ventspilniekiem.

Tomēr "Jelgava" 31.minūtē parūpējās par nelielu pārsteigumu, kad lielisku sitienu pie soda laukuma līnijas veica Freimanis, izvirzot viesus vadībā jau ar 2:0. Pirmā puslaika turpinājumā "Ventspilij" bija vairākas labas iespējas iesist vārtus, turklāt Jurija Žigajeva izgājienu uz vārtiem atvairīja jelgavnieku vārtsargs Kaspars Ikstens.

Otrajā puslaikā "Ventspils" komandai piederēja liels pārsvars, taču tas nekādi nevainagojās vārtu guvumā, turklāt mājiniekiem nebija nevienas teicamas izdevības gūt kaut vienus vārtus. Tikmēr "Jelgava" izvēlējās spēlēt izteikti no aizsardzības, cerot pārsteigt pretiniekus uz pretuzbrukumiem. Tāpat viesu vārtos pārliecinoši darbojās vārtsargs Ikstens, likvidējot visas briesmas pie saviem vārtiem.

Zīmīgi, ka "Ventspils", ieskaitot arī valsts čempionāta cīņas, nav guvusi vārtus jau četros mačos pēc kārtas.

Latvijas kausa fināls Jelgavā tika rīkots jau pērn, tajā triumfējot tieši Jelgavas futbolistiem. Savukārt Ventspilī šī spēle notika pirmoreiz.

Ventspils komanda Latvijas kausa trofeju līdz šim izcīnījusi sešas reizes (2003., 2004., 2005., 2007., 2011. un 2013.gadā), savukārt Jelgavas futbolisti par turnīra uzvarētājiem nu kļuvuši trīs reizes (2010., 2014. un 2015.gadā).

Pusfinālā Ventspils pēcspēles sitienu sērijā ar 4:2 (pamatlaikā un pēc papildlaika 1:1) guva virsroku pār Jūrmalas Spartaka komandu, bet Jelgava ar 2:0 uzvarēja Liepājas futbolistus.

Ventspils un Jelgava savā starpā tikās jau pagājušās nedēļas sestdienā, kad Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta laikā vienības cīnījās bezvārtu neizšķirti.

Latvijas čempionātā šobrīd labāk klājas Ventspils vienībai, kas ar 13 punktiem septiņās spēlēs atrodas otrajā vietā, par diviem punktiem atpaliekot no līderes Liepājas. Tikmēr Jelgava ar desmit punktiem šobrīd ir vien piektā.

Pagājušā gada maijā notikušajā finālā Jelgavas futbolisti pēcspēles sitienu sērijā Zemgales Olimpiskā centra stadionā uzvarēja Skonto. Jelgavnieki Latvijas kausā triumfēja otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē un ieguva ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgu.

Latvijas kausa izcīņa futbolā tiek rīkota kopš 1936.gada, bet sacensību titulētākā komanda ar astoņām uzvarām ir Skonto.