20.06.2014. 07:37
Pasaules kausa izcīņā futbolā ceturtdien C apakšgrupas otrās kārtas spēlē Japānas izlases cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Grieķijas valstsvienības, kas lielāko mača daļu aizvadīja skaitliskajā mazākumā.

Šāds rezultāts ļāvis grupas līderei Kolumbijai vēl pirms trešās kārtas izspēles garantēt vietu astotdaļfinālā.

Līdz ar to vienu atlikušo C apakšgrupas vietu uz astotdaļfinālu grupu turnīra trešajā kārtā sadalīs trīs izlases - Japāna, Grieķija un Kotdivuāra. Noslēdzošajā kārtā Kolumbija tiksies ar Japānu, bet Kotdivuāra spēkosies ar Grieķiju.

Zīmīgi, ka Grieķijas izlase pirmo reizi vēsturē Pasaules kausa mačā spējusi savus vārtus nosargāt sausā.

Spēles 38.minūtē otro dzelteno kartiņu mačā saņēma grieķis Kosts Kacuranis, kļūstot par pirmo Grieķijas izlases futbolistu finālturnīru vēsturē, kurš ticis noraidīts.

Jau no spēles pirmajām minūtēm Japāna laukumā mēģināja uzņemties favorītes lomu, veidojot regulārus pozicionālus uzbrukumus. Pirmo dzelteno kartiņu mača 11.minūtē saņēma Japānas izlases kapteinis Makoto Hasebe. Savukārt 21.minūtē lielisku sitienu no distances izpildīja Šindzi Okazaki, bumba lidoja tikai nedaudz garām grieķu vārtu konstrukcijai, bet septiņas minūtes vēlāk Keisukes Hondas tiešo brīvsitienu tikai ar pūlēm atvairīja grieķu vārtsargs Orestis Karnezis. Pirmā puslaika otrajā daļā savainojumā iedzīvojās talantīgais Grieķijas uzbrucējs Kosts Mitroglu, pēcāk tiekot nomainīts.

Spēles 38.minūtē Kacuranis saņēma otro dzelteno kartiņu, kas pārvērtās noraidījumā. Tādejādi Grieķijai atlikušo spēles daļu bija jāizvada skaitliskajā mazākumā. Tikmēr divas minūtes spēcīgu sitienu no tuvas distances izpildīja Vasilis Torosidis, japāņu vārtsargam Eidzi Kavašimam rādot savu meistarību un tiekot galā ar epizodi. Pirmā puslaika izskaņā laukumā nāca 37 gadus vecais grieķu pussargs Giorgs Karagunis, kurš pēc brīža izpildīja teicamu standartsituāciju, kuru tomēr neviens no grieķiem nespēja pārvērst vārtu guvumā.

Otro puslaiku Japāna ievadīja ar pārliecinošu teritoriālo pārsvaru, taču daudz aktīvāki un bīstamāki uzbrukumos ar turpmākajām minūtēm kļuva arī Grieķijas spēlētāji. Lai gan grieķi cīnījās mazākumā, tomēr tieši viņi izveidoja bīstamas standartsituāciju epizodes, ko Grieķijas futbolisti vienmēr ir piepratuši. Cīņas 60.minūtē Teofanis Geks teju atklāja mača rezultātu, taču Kavašima ar pirkstu galiem atvairīja pretinieku sitienu ar galvu.

Tikmēr japānis Jošito Okubo astoņas minūtes vēlāk no asa leņķa nespēja trāpīt pustukšos vārtos, rezultātu uz tablo saglabājot nemainīgu. Bet 71.minūtē Japāna vēlreiz neizmantoja lielisku iespēju atklāt rezultātu, kad Atsuto Učida pēc grieķu aizsarga kļūdas sita neprecīzi. Pamatlaika izskaņā Japāna pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, taču grieķu aizsargi nekādi neļāva sāncenšiem gūt vārtus, tiesneša finālsvilpei vēstot par bezvārtu neizšķirtu.

Līdz ar to C apakšgrupā pēc divām kārtām Kolumbija ar sešiem punktiem ir pirmā, Kotdivuāra ar trīs punktiem – otrā, bet trešā ar punktu ir Japāna, savukārt ceturtā ar vienu izcīnītu punktu un sliktāko gūto un zaudēto vārtu attiecību grupā ir Grieķija.

Jau vēstīts, ceturtdien C apakšgrupas otrās kārtas pirmajā spēlē Kolumbija ar rezultātu 2:1 uzvarēja Kotdivuāru, savukārt D grupā principiālā spēlē Urugvaja mača izskaņā ar 2:1 pieveica Angliju.

Tikmēr piektdien D apakšgrupā otro kārtu aizvadīs arī Itālijas, kas spēkosies ar Kostariku, bet E grupā Šveice tiksies ar Franciju, bet Ekvadora ar Hondurasu.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Finālturnīrā Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Japānas izlases sastāvs - Eidzi Kavašima, Atsuto Učida, Juto Nagatomo, Hotaru Jamaguči, Maja Jošida, Jasujuki Konno, Jošito Okubo, Makoto Hasebe (Jasuhito Endo, 45.min.), Keisuke Honda, Juja Osako (Šindzi Kagava, 57.min.), Šindzi Okazaki.

Grieķijas izlases sastāvs - Orestis Karnezis, Hosē Holevs, Sokratis Papastatopols, Vasilis Torosidis, Kosts Manols, Kosts Kacuranis, Panagiotis Kone (Dimitris Salpingidis, 81.min.), Gianis Maniatis, Giorgs Samars, Kosts Mitroglu (Teofanis Geks, 35.min.), Gianis Fetfacidis (Giorgs Karagunis, 42.min.).