01.04.2016. 09:26
Pie uzvaras Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā ceturtdien tikusi latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda, kas savā laukumā ar 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) uzvarēja vienu no līgas pastarītēm Toronto Maple Leafs.

Pirmajā trešdaļā pēc Jūhana Lāšona un Kela O'Railija precīzajiem metieniem Sabres izvirzījās vadībā ar 2:0, turklāt otrā perioda ievadā O'Railijs bija precīzs vēlreiz, mājinieku labā panākot jau trīs vārtu starpību.

Lai gan Toronto komanda otrajā trešdaļā vienus vārtus atguva, spēles gaitu šī vienība nelauza, bet trīs sekundes līdz pamatlaika beigām Lāšons arī guva savus otros vārtus šajā cīņā, ripu raidot tukšā pretinieku "būrī".

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 14 minūtes un 53 sekundes. Pa šo laiku latvietis izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, veica trīs spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieku raidījumu, dueli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensons šosezon 67 spēlēs guvis sešus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles, nopelnot negatīvu lietderības rādītāju -2. Pērn, kad Sabres komandu trenēja Teds Nolans, latviešu uzbrucējs 61 spēlē guva 15 vārtus un tikpat reižu asistēja, savukārt savā NHL debijas sezonā Girgensons 70 mačos izcēlās ar astoņiem precīziem raidījumiem un 14 piespēlēm.

Turnīra tabulā Bufalo komanda ar 78 spēlēs izcīnītiem 75 punktiem ieņem septīto vietu Atlantijas okeāna divīzijā, bet Austrumu konferencē tā atrodama 14.pozīcijā. Tikmēr Maple Leafs šajā divīzijā un konferencē ir pēdējā vietā.

Ļoti pārliecinoša visas līgas līdere ar 114 punktiem 76 spēlēs ir Vašingtonas Capitals, kas pirmdien nodrošināja pirmo vietu regulārajā čempionātā.

Zīmīgi, ka neviena no septiņām Kanādas komandām Stenlija kausa izcīņu šosezon nesasniegs. Kaut kas tāds noticis otro reizi turnīra vēsturē.