30.05.2014. 10:15

Finālā tikās Valsts sociālās aprūpes centra „Zemgale” filiāles komanda “Ziedkalne” un pērnā gada “Seni Cup” čempioni – VSAC “Latgale” filiāles “Mēmele” futbolisti. Līdz finālam gan grupu turnīrā, gan pusfinālā abas komandas pārspēja savus oponentus, neatstājot tiem nekādas cerības. Finālā, neskatoties uz drēgno un vēso laiku, atmosfēra laukumā un ap to bija karsta. Abu komandu spēlētāji, skaļu ovāciju uzmundrināti, nesaudzēja ne sevi, ne pretiniekus, cīnoties par katru laukuma centimetru. Visu spēli neliels pārsvars bija ziedkalniešiem, kuri visai regulāri ar asiem reidiem un tālsitieniem apdraudēja pretinieku vārtus. Pārsvars vainagojās ar vārtu guvumu, kad pirmā puslaika vidū, pēc lieliskas saspēles, “Ziedkalne” atklāja rezultātu. “Mēmeles” komanda nepadevās un devās meklēt laimi pie pretinieku vārtiem, tomēr pretinieki viņus nekavējoties sodīja. Pirmā puslaika izskaņā turnīra vērtīgākais spēlētājs Jānis Kukulis realizēja lielisku tālsitienu, ļaujot savai komandai puslaika pārtraukumā doties ar komfortablu divu vārtu pārsvaru. Otrajā puslaikā aktivizējās mēmelieši, regulāri turot sasprindzinājumā “Ziedkalnes” aizsardzību. Vairākkārt “Mēmele” pārbaudīja pretinieku vārtsarga modrību ar viltīgiem tālšāvieniem un reidiem gar laukuma malu, tomēr “Ziedkalnes” izveidotie aizsardzības bastioni bija neieņemami. “Ziedkalne” droši noturēja rezultātu 2:0 un izcīnīja uzvaru, kā arī tiesības piedalīties “Seni Cup” finālsacensībās Polijā.

Trešo vietu izcīnīja VSAC "Vidzeme" filiāles komanda no Raunas, kas ļoti intriģējošā duelī pārspēja DAC Ogres filiāles “Saime” spēlētājus ar rezultātu 2:1. Šajā mačā līdz pēdējai sekundei par uzvarētāju neviens nevarēja būt drošs, tomēr Raunas komandas futbolisti spēles galotnē izrādījās aukstasinīgāki. Tālākās vietas attiecīgi ieņēma viesi no Lietuvas un VSAC filiāles: “Iļģi”, “Saldus”, “Jelgava”, “Iecava”, “Krastiņi”, “Dundaga”, “Īle”, “Ķīši”, “Rūja” un “Veģi”. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju kļuva “Ziedkalnes” komandas pārstāvis Jānis Kukulis, savukārt par labāko spēlētāja dāmu konkurencē tika atzīta “Mēmeles” spēlētāja Rudīte Adamkoviča. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva “Ziedkalnes” futbolists Valentīns Kanders.

Pēc finālsacensībām notika īpaša zvaigžņu spēle, kur savā starpā cīnījās “Seni Cup” izveidotā spēlētāju simboliskā izlase un pasākumu organizētāju komanda. Vēl pāris minūtes pirms mača beigām vadībā ar 4:2 bija organizatori, tomēr, gūstot divus bezatbildes vārtus un parādot komandas saliedētību, simboliskā izlase līdz ar beigu signālu panāca draudzīgu neizšķirtu.  Kā atzina paši spēles dalībnieki, šāds rezultāts vislabāk simbolizē sacensību norisi.

“Seni Cup minifutbola turnīrs mūsu uzņēmumam ir gada lielākais notikums, kuram mēs gatavojamies ar īpašu atbildību un attieksmi. Mēs vēlējāmies, lai šīs divas dienas mūs vienotu sports, vienlīdzība, draudzība  un labestības gaisotne  - un tas ir izdevies,” stāsta SIA “TZMO Latvija” valdes locekle Ruta Dziļuma.

“Seni Cup” turnīra norise nebūtu iespējama bez Latvijas Futbola Federācijas, Polijas Vēstniecības Latvijā, SIA “Solaris Bus & Coach Latvia”, SIA ”DanLine” un SIA “PRO-BALTIC” atbalsta. Tāpat vairāki uzņēmumi atbalstīja ar savu produkciju – A/S “Aldaris”, SIA “Fazer Latvia”, SIA “Lāči”, SIA “Rīgas Miesnieks”, SIA “COCA-COLA HBC LATVIA”, SIA “Skrīveru saldumi”, SIA “Mars Latvia”, SIA “Euroaptieka” un SIA “Eugesta un Partneri”.

"Esam gandarīti, ka ar savu atbalstu varam padarīt dzīvi interesantāku, aktīvāku un gaišāku šiem cilvēkiem, kuri ar savu iesaistīšanos mūsu turnīrā apliecina savu dzīvessparu. Kad laukumā noris cīņa par rezultātu, no malas lieliski redzams, ar kādu neatlaidību un saliedētību cilvēki dodas pretī uzvarai. Līdzīgi ir arī biznesā - tikai neatlaidība un uzņēmība virza biznesu uz priekšu. Tāpēc šī sadarbība, kas jau veiksmīgi noris trešo gadu, ir abpusēji izdevīga - mēs rosinām šos cilvēkus būt aktīviem, bet viņi ar savu piemēru mums dod vajadzīgās pozitīvās emocijas un spēju turpināt un attīstīt mūsu biznesu. Tāpēc mēs turpināsim ražot, tirgot un nodrošināt apkopi tramvajiem, trolejbusiem un autobusiem, lai pelnītu naudu, daļu no kuras atbilstoši mūsu korporatīvajai politikai arī turpmāk novirzīsim dažādu sociālu projektu atbalstīšanai, tajā skaitā arī mūsu draugiem turnīrā "Seni Cup," uzsvēra SIA “Solaris Bus & Coach Latvia” vadītājs darbā ar klientiem Baltijas valstīs Rolands Katkevičs.

“Vēlos pateikt lielu paldies organizatoriem, atbalstītājiem un dalībniekiem, kuri rīko šādas sacensības – uzvarētāji šeit ir visi! Tas ir gadu ilgs ceļš, kura laikā ikviens dalībnieks trenējās un īpaši gatavojās “Seni Cup” sacensībām. Šāda notikuma dēļ mēs iemācāmies uzvarēt, zaudēt un cīnīties, lai sasniegtu savus nospraustos mērķus. Tāpat pozitīvi, ka šādas sportiskas aktivitātes palīdz uzlabot veselību, rāda kā cīnīties komandā, paļauties uz saviem komandas biedriem, tostarp būtiski – iegūt jaunus draugus! Tieši tāpēc ieguvēji esam pilnīgi visi,” stāsta VSAC “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” vadītāja Aija Petuhova.

Ik gadu nacionālā turnīra uzvarētāji dodas pārstāvēt Latviju starptautiskā mērogā uz “Seni Cup” fināla turnīru Polijas pilsētā Toruņā. Šogad finālsacensības notiks no 2.-4.jūlijam un tajās piedalīsies komandas no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Čehijas, Slovākijas un Ungārijas.

“Seni Cup” turnīrs aizsākās Polijā, kur to kopš 2001. gada organizē Eiropas vadošais higiēnas, kosmētikas un medicīnas preču ražotājs “TZMO SA”. Savukārt Latvijā turnīrs notika jau astoto reizi un to, sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju, organizē “TZMO SA” meitas uzņēmums – “TZMO Latvija”.