05.09.2013. 17:26
Slovēnijā notiekošajā Eiropas čempionāta basketbolā B grupas otrajā spēlē Latvijas izlase dramatiskā cīņā uzvarēja Melnkalnes valsvienību - 73:72. Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts bija neizšķirts - 17:17, tāpat ari pēc pirmā puslaika 37:27, savukārt pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas izlase atradās vadībā ar 54:52.

Spēles pēdējās ceturtdaļas vidū Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar astoņu punktu deficītu, taču pateicoties Riharda Kuksika un Kristapa Janičenoka precīzajiem metieniem vārda tiešā nozīmē izrāva savu otro pēc kārtas uzvaru Eiropas čempionātā, ievērojami  palielinot izredzes turpināt cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs.

Jāatgādina, ka pirmajā čempionāta mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:75 trešdien pārspēja Bosnijas un Hercegovinas basketbolistus. Latvijas izlase Eiropas čempionātu finālturnīros pie uzvaras tikusi pēc ilgāka pārtraukuma, jo pirms diviem gadiem tā piedzīvoja zaudējumus visās piecās cīņās.

Tikmēr Melnkalne savā pirmajā spēlē trešdien ar 81:80 uzvarēja Maķedoniju. Panākums šajā cīņā tika gūts salīdzinoši skandalozi, jo par pēdējo sekunžu notikumiem Maķedonija vēlāk iesniedza oficiālu protestu, kas gan tika noraidīts.