20.06.2014. 07:26
Rezultatīvais Urugvajas izlases uzbrucējs Luiss Suaress ceturtdien guva divus vārtus Pasaules kausa izcīņā futbolā, palīdzot valstsvienībai principiālā D apakšgrupas otrās kārtas spēlē ar 2:1 (1:0) pārspēt Angliju, kas pēc neveiksmes sarežģījusi iespējas izkļūt no grupas.

Tādējādi Urugvajas izlase pārtraukusi 15 neuzvarēto spēļu sēriju Pasaules kausa finālturnīros pret Eiropas kontinenta izlasēm.

Tikmēr otrais zaudējumus D apakšgrupā sarežģījis Anglijas izlases izredzes iekļūšanai finālturnīra astotdaļfinālā, ja piektdien Itālijas un Kostarikas otrās kārtas savstarpējais duelis noslēgsies neizšķirti, tad angļiem izredzes uz izslēgšanas stadiju būs zudušas vēl pirms grupu turnīra trešās kārtas.

Urugvajas izlases rindās abus vārtus guva Luiss Suaress, bet Anglijas izlases labā precīzs bija Veins Rūnijs.

Anglijas izlases galvenais treneris Rojs Hodžsons laukumā laida identisku sākumsastāvu, kāds cīņu uzsāka pirmās kārtas mačā pret Itāliju. Savukārt Urugvajai maču piespiests izlaist bija diskvalificētais Maksi Pereira, kā arī kapteinis Djego Lugano, kurš iedzīvojies savainojumā, tomēr sastāvā pēc traumas sadziedēšanas atgriezās rezultatīvais Suaress. Tikmēr pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās spēles piektajā minūtē, kad Suaress no stūra sitiena atzīmes izlēma izpildīt tiešu sitienu pa angļu vārtiem, vārtsargam Džo Hārtam ar pūlēm tiekot galā.

Savukārt trīs minūtes vēlāk Veina Rūnija brīvsitiens lidoja nedaudz garām urugvajiešu vārtu augšējam kreisajam stūrim, vārtsargam Fernando Musleram pat neizkustoties no vietas. Bet brīdi vēlāk Kristians Rodrigess nespēja izmantot angļu aizsargu kļūdu, bumbu no lieliskas pozīcijas raidot garām vārtiem. Mača 27.minūtē raženā Urugvajas izlases uzbrucēja Edisona Kavani sitiens lidoja gar pašu angļu vārtu konstrukciju, pasīvi nospēlējot Anglijas pussargiem.

Tikmēr 32.minūtē Rūnijs gandrīz guva savus pirmos vārtus finālturnīros, kad pēc standartsituācijas ar galvu bumba trieca pret sāncenšu vārtu konstrukciju. Savukārt mača 39.minūtē rezultāts tika atklāts. Pēc lieliskas Kavani piespēles precīzs no vārtu priekšas ar galvu bija Suaress. Jau sekojošajā uzbrukumā reaktīvais anglis Rahīms Stērlings gandrīz izlīdzināja rezultātu, tomēr lieliski vārtos darbojās Muslera.

Otrais puslaiks abu vienību izpildījumā iesākās nervozi, komandām nespējot uzsākt veiksmīgus uzbrukumus, kā arī pieļaujot kļūdas saspēlē. Tomēr vairāk otrā puslaika ievads aizritēja angļu vārtu tuvumā. 51.minūtē Urugvaja varēja rezultātu uz tablo dubultot, kad Kavani izlauzās vienatnē pret Hārtu, taču nespēja lielisko epizodi pārvērst vārtu guvumā. Savukārt divas minūtes vēlāk laukuma otrā pusē tikpat lieliska vārtu gūšanas iespēja bija arī Rūnijam, kurš vēlreiz nespēja pārspēt Musleru.

Pēcāk spēles grožus savās rokās lēnām pārņēma Anglija, sāncenšiem vairāk koncentrējoties uz pretuzbrukumiem. Anglijas izlase veica regulārus centrējumus urugvajiešu soda laukumā, taču veiksmīgi ar tiem galā tika Urugvajas izlases izveicīgie aizsargi. Tomēr 75.minūtē angļi rezultātu izlīdzināja, kad pēc lieliskas Glena Džonsona piespēles vārtus guva Rūnijs. Brīdi vēlāk bīstamu sitienu izpildīja arī anglis Daniels Staridžs, vārtsargam Musleram kārtējo reizi spēlē liekot apliecināt savu meistarību. Bet 83.minūtē Suaress ar skaistu un spēcīgu sitienu guva savus otros vārtus mačā, vadībā atkal izvirzot Urugvajas izlasi. Atlikušajās minūtes angļi vairs neuzspēja atspēlēties, nopietni sarežģījot izredzes iekļūšanai astotdaļfinālā.

Līdz ar to Urugvajai pēc divām kārtām D apakšgrupā ir trīs punktiem, bet angļi pie punktiem vēl nav tikuši. Trīs punkti ir arī Kostarikai un Itālijai, kuras savstarpējo otrās kārtas cīņu aizvadīs piektdien. Trešajā kārtā savā starpā tiksies Anglija pret Kostariku un Itālija pret Urugvaju.

Kā zināms, Anglijas izlase pirms tam turnīru sāka ar zaudējumu pret Itāliju ar 1:2, bet Urugvaja negaidīti ar 1:3 piekāpās Kostarikai.

Jau vēstīts, ceturtdien C apakšgrupas otrās kārta spēlē Kolumbija ar 2:1 (0:0) uzvarēja Kotdivuāru, savukārt plkst.1 naktī pēc Latvijas laika savā starpā tiksies vēl Japāna un Grieķija.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Finālturnīrā Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Urugvajas izlases sastāvs - Fernando Muslera, Martins Saseress, Alvaro Pereira, Djego Godins, Arevalo Rioss, Hosē Marija Himeness, Kristians Rodrigess, Nikolass Lodeiro (Kristians Stuani, 67.min.), Alvaro Gonsaless, Edisons Kavani, Luiss Suaress (Sebastians Koatess, 87.min.).

Anglijas izlases sastāvs - Džo Hārts, Glens Džonsons, Gerijs Keihils, Fils Džagelka, Leitons Beinss, Rahīms Stērlings (Ross Bārklijs, 64.min.), Džordans Hendersons (Rikijs Lemberts, 87.min.), Stīvens Džerārds, Veins Rūnijs, Denijs Velbeks (Adams Lalana, 71.min.), Daniels Staridžs.