30.09.2015. 21:32
Zaudējumu savā pirmajā Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) jaunās sezonas spēlē trešdien piedzīvoja valsts čempione VEF Rīga, kas ar 75:79 (25:19, 8:22, 15:22, 27:16) savā laukumā piekāpās Valmiera/ORDO komandai.

Uzvarētājiem ar 17 punktiem izcēlās no rezervistu soliņa nākušais Jānis Kaufmanis, 12 punktus guva Aigars Šķēle, bet 11 punktus sameta Mārtiņš Laksa.

Savukārt VEF Rīga rindās pagājušās sezonas LBL finālsērijas vērtīgākais spēlētājs Mareks Mejeris guva 24 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, 18 punktus iemeta Jānis Bērziņš, bet labākais no leģionāriem Kītons Nenkivils guva 11 punktus.

Spēli VEF Rīga iesāka pārliecinoši un pēc pirmās ceturtdaļas bija vadībā ar 25:18, tomēr nākamajās divās desmitminūtēs jau laukumā pilnībā dominēja viesi. Līdz puslaika beigām Valmiera/ORDO no 19:27 panāca 41:33, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē veica vēl vienu izrāvienu un to noslēdza jau ar 63:48.

Vēl ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē Valmiera/ORDO palielināja pārsvaru līdz 69:50, tomēr nākamos deviņus punktus guva VEF Rīga. Pēdējās minūtēs Latvijas čempioni izmisīgi centās atspēlēties un pēdējās minūtes ievadā Mejeris, gūstot divus punktus no groza apakšas, deficītu samazināja līdz 73:77, bet mirkli vēlāk tika iemesti vēl divi soda metieni un mājinieki vairs zaudēja vien ar diviem punktiem. Kaut atlikušajā laikā VEF Rīga bija vairākas iespējas izraut vismaz neizšķirtu, neviens metiens nebija precīzs un izšķirošajos brīžos viesiem izdevās sezonu iesākt ar samērā negaidītu uzvaru.

Kā zināms, šī gada pavasarī VEF Rīga atguva Latvijas čempionu troni, finālsērijā ar 4-2 uzvarot iepriekšējos čempionus Ventspili. Tiesa, kopš tā laika vienību ir piemeklējušas pamatīgas sastāva izmaiņas, jo tagad tajā ir septiņi leģionāri, kā arī cits galvenais treneris - spānis Karloss Frade.

Iepriekšējās sezonās bija ierasts, ka VEF Rīga savas mājas spēles basketbola popularizēšanas nolūkos aizvadīja ārpus Latvijas galvaspilsētas, taču nu vienība nolēmusi atgriezties Rīgā.

Pārmaiņas piemeklējušas arī Valmieras komandu, ko tagad vada pazīstamais latviešu speciālists Ainars Zvirgzdiņš, tādejādi piedzīvojot atgriešanos vīriešu basketbolā. Tāpat vienībai izdevies pastiprināt sastāvu ar tādiem Latvijā zināmiem spēlētājiem kā Haraldu Kārli, Artūru Bērziņu un Mārtiņu Laksu.

Šajā sezonā Valmiera/ORDO izvirzījusi sev mērķi cīnīties par LBL medaļām, lai gan iepriekšējā sezonā šai komandai neizdevās sasniegt pat izslēgšanas spēles.

Jau vēstīts, ka LBL jaunā sezona oficiāli tika atklāta otrdien, kad "Liepāja"/"Triobet" ar 92:73 pieveica pagājušās sezonas bronzas laureātus "Jēkabpili", vicečempioni "Ventspils" ar 85:65 svinēja pārliecinošu uzvaru pār "Barons"/LDz vienību, bet "Jūrmala"/"Fēnikss" ar 60:53 pārspēja "Jelgavu".

LBL 25.sezonas pamatturnīrā piedalīsies "VEF Rīga", "Ventspils", "Jēkabpils", "Liepāja"/"Triobet", "Jūrmala"/"Fēnikss", "Valmiera"/ORDO, "Barons"/LDz, "Jelgava", "Latvijas Universitāte", "Ogre" un "Valka"/"Valga".

Deviņas komandas, ieskaitot "Ventspili", savā starpā izspēlēs četrus apļus, bet divas - "VEF Rīga" un "Valka"/"Valga" ar visiem pretiniekiem spēlēs katra divas reizes. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.

LBL reglamentā ieviesta viena izmaiņa saistībā ar finālsērijas izspēli. Tā ritēs līdz četrām uzvarām, pirmās divas spēles notiks tās komandas laukumā, kas pamatturnīrā ieņēmusi augstāku vietu, divas nākamās - pie pretiniekiem, bet nepieciešamības gadījumā pārējās spēles pēc sistēmas 1-1-1.

Šī gada pavasarī "VEF Rīga" pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pērnā gada čempioni "Ventspili".