06.07.2015. 09:24
ASV sieviešu futbola izlase svētdien trešo reizi vēsturē triumfēja Pasaules kausa izcīņā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kanādā notikušā turnīra finālmačā ASV ar 5:2 (4:1) pārspēja iepriekšējās čempiones Japānu.

Līdz ar to ASV pievienojusi šo titulu jau 1991. un 1998.gadā izcīnītajām trofejām, kļūstot par pirmo valsti, kas spējusi trīs reizes kļūt par pasaules čempioni.

Tāpat amerikānietēm izdevies revanšēties par 2011.gada finālā piedzīvoto neveiksmi, kad tā Japānai piekāpās 11 metru pēcspēles sitienu sērijā.

Finālmaču ASV futbolistes iesāka lieliski, pirmo 16 minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 4:0, turklāt trīs vārtus guva Karli Loida. Līdz ar to spēles liktenis tikpat kā bija izšķirts jau pašā mača sākumā, jo Japāna tā arī nespēja atgūties no katastrofālā dueļa ievada.

"Tas ir kaut kas neticams, nespēju to vēl sagremot," pēc izcīnītā Pasaules kausa sacīja Loida, kura ir arī ASV izlases kapteine.

Zīmīgi, ka 2012.gada Londonas olimpisko spēļu finālā arī triumfēja ASV, finālā ar 2:1 pieveicot tieši Japānu.

Pasaules kauss futbolā dāmām tika aizvadīts septīto reizi kopš 1991.gada. ASV nu kļuvusi par tituliem bagātāko izlasi, kamēr divi panākumi ir Vācijai, bet vienu reizi ir uzvarējušas norvēģietes un japānietes.

Kā zināms, sestdien trešo vietu šajā turnīrā izcīnīja Anglija, kas pagarinājumā ar 1:0 pārspēja Vāciju.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties