02.12.2017. 16:43

No pirmās pozīcijas startēja Žans-Eriks Verņs ("Techeetah"), tomēr jau sacensību pirmajā daļā Semam Bērdam izdevās izvirzīties vadībā. Pitstopa laikā Bērds aizbrauca garām savai garāžai, kā rezultātā saņēma sodu un bija spiests vēlreiz izbraukt cauri boksu celiņam. Trasē viņam tomēr izdevās atgriezties visiem priekšā un vēlāk uzvarēt.

Pirmo reizi aizvadīto 34 sacīkšu laikā "Formulā E" nācās izkārt sarkanos karogus. Tas notika pēc tam, kad trešā/ceturtā līkuma izejā avarēja Andrē Loterers ("Techeetah"). Pārtraukums ilga 30 minūtes, bet pēc sacensību atsākšanās 20. aplī no 43 veicamajiem Bērds izmantoja izdevību, lai sestajā līkumā apdzītu tā brīža līderi Verņu.

Verņs nekavējoties devās boksos, kamēr Bērds pitstopā iebrauca apli vēlāk, tad arī pieļaujot kļūdu, par ko tika sodīts. Vadību noturēt britam lielā mērā izdevās tāpēc, ka boksu celiņš šajā trasē ir ļoti īss un ar savdabīgu tā izejas pozīciju. Turpinājumā viņam bija pa spēkam atrauties un finišā Verņs zaudēja 11 sekundes, kamēr turpat aizmugurē trešajā vietā finišu sasniedza Niks Haidfelds ("Mahindra Racing").

Iepriekšējās sezonas čempions Lukass di Grasi ("Audi Sport ABT Schaeffler") un vicečempions Sebastjēns Buemī ("Renault e.dams") sadūrās, tobrīd cīnoties par sesto pozīciju. Di Grasi drīz pēc tam bija spiests iebraukt boksos un finišēja tikai 18. vietā, kamēr Buemī formulu piemeklēja tehniskas problēmas, arī viņš zaudēja pozīcijas un ierindojās 12. vietā.

Tikmēr Bērds par pitstopa incidentu vēl arī sodīts ar desmit starta vietām uz nākamo posmu.

Turpat Honkongā risināsies arī sezonas otrais posms, kas gaidāms jau svētdien, 3. decembrī.