23.04.2015. 19:15
Spānijas labākā tenisista Rafaela Nadala nedienas turpinās arī uz māla seguma, ceturtdien nespējot iekļūt Barselonas "ATP World Tour 500" turnīra ceturtdaļfinālā. Rafa divos setos ar rezultātu 4:6, 6:7(6) kapitulēja Fabio Foņīni, kuram šogad zaudējis jau divas reizes.

Fabio Foņīni šogad pirmo uzvaru pār Rafaelu Nadalu guva februārī Riodežaneiro, spāni toreiz pieveicot trīs setos ar rezultātu 1:6, 6:2, 7:5. Nadals tam mačam nevarēja pienācīgi sagatavoties, jo iepriekšējās kārtas cīņu pret Pablo Kuevasu pabeidza pēc trijiem naktī!

Ceturtdien Barselonā māla karalim tādu attaisnojumu nevarēja būt, taču sniegums bija drausmīgs. Nadals 1. setā spēlēja pārāk pasīvi, ko agresīvais Foņīni izmantoja. Abi spēlētāji seta vidū atspēlēja pa vienai breikbumbai, bet Nadals pie 4:5 nenosargāja servi. Foņīni ar neprecīzu "forehand" izniekoja pirmo setbumbu, taču otro tūlīt realizēja, šoreiz veiksmīgi uzbrūkot ar sitienu no labās puses.

Nadals 2. setu sāka daudz agresīvāk un jau pirmajā geimā nopelnīja breiku. Tas viņam izdevās ar septīto breikbumbu konkrētajā geimā. Foņīni geimu pabeidza ar mežonīgu "forehand" kļūdu. Rafa pārsvaru tūlīt atdeva. Un tā setā bija vēl divas reizes! Proti, Nadalam uz māla seguma nepietika ar trim breikiem, lai uzvarētu setu.

Pie rezultāta 5:4 servējot par uzvaru setā, Nadalam vairākas "forehand" kļūdas, kas noveda pie 0:40 deficīta. Rafa pirmo breikbumbu atspēlēja, bet Foņīni tūlīt izcēlās ar lielisku "forehand" sitienu. Nadals spēja tikt līdz taibreikam, tajā izmisīgi atspēlēja trīs mačbumbas, taču ceturto novērst nespēja un cieta fiasko ar rezultātu 4:6, 6:7(6).

Nadals Barselonā uzvarējis astoņas reizes. Rafa arī pirms gada Barselonā zaudēja agri, ceturtdaļfinālā trīs setos piekāpjoties Nikolasam Almagro. Nadals Almagro šogad 2. kārtā revanšējās ar graujošu 6:3, 6:1, bet mačam pret Foņīni neizskatījās gatavs.

Nadals jau iztērējis savu "sezonas trīs zaudējumu limitu" uz māla seguma. Rafa vairāk par trim zaudējumiem uz sava iecienītākā seguma viena gada laikā nav cietis kopš 2003. gada, kad viņš savā pirmajā pilnajā sezonā ATP tūrē uz māla zaudēja sešas reizes. Rafa tovasar nosvinēja 17. dzimšanas dienu.